Hard disk değiştirilmeli mi?

Ozan.ly

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım sürekli çok fazla takılıyor hiçbir oyun kurulmuyor hata verip PC kapanıyor Google Chrome'da sürekli yanıt vermiyor. Mouse bile bazen kasıyor mavi ekran verip kapanıyor. Çok fazla takılıp mouse sürekli yükleniyor. Şekilde kalıyor sorunun harddisten olduğunu düşünüyorum ama hatam varsa lütfen düzeltin.

PC bileşenlerim 2+2 4 GB RAM Core 2 Quad Q9400 işlemci hard disk Seagate 500 GB 7200 RPM.
Windows 8.1 Pro 64 Bit.

Bir arkadaşım hard disk değiştirsen ve Windows'u yeniden kursan sorun düzelir demişti yardımcı olursanız sevinirim şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Dosya Ekleri

• DSC_3652.JPG
    DSC_3652.JPG
    67 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD kaynaklı olma ihtimali var fakat ilk önce bad sector testi de yapın, ona göre karar verelim. Programın adını unuttum şimdi :D

Hard Disk Sentinel indirip SS atar mısınız?

Sonuçlar bu şekilde çıkıyor ani düşüşler neden oluyor acaba iyi bir şey mi kötü mü?
Bad sector taraması da devam ediyor şu an.
Şu anda devam ediyor bitince atarım.

HDD kaynaklı olma ihtimali var fakat ilk önce bad sector testi de yapın, ona göre karar verelim. Programın adını unuttum şimdi :D

Dosya Ekleri

• hard disk sentinel.PNG
    hard disk sentinel.PNG
    78,3 KB · Görüntüleme: 34
  • hd tune pro okuma.PNG
    hd tune pro okuma.PNG
    57 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
T

Veri aktarım sırasındaki hataları gösteriyor. SATA ve güç kablosu kaynaklı olabildiği için onları kontrol etmenizi istedim.

Tamam kusura bakmayın bad sector taraması bitince kabloları iyice kontrol edip tekrar yazarım çok teşekkürler.
Veri aktarım sırasındaki hataları gösteriyor. SATA ve güç kablosu kaynaklı olabildiği için onları kontrol etmenizi istedim.

SATA kablosunu girişleri ve güç kablosunu kontrol ettim hatta farklı girişlere takıp tekrar HD Tune Pro 5.00 uygulamasında test yaptım
Sürekli düşüş olduğuna göre sorun hem SATA kablosunda hem de hard diskte sanırım eğer yanılıyorsam düzelt lütfen ☺️

Dosya Ekleri

• test 2.PNG
    test 2.PNG
    52,7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Geri
Yukarı