Hard disk ile hard diske format atılabilir mi?

Ozan Ozan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Elimde Windows 7 yüklü HDD var ve Windows 10 kurmak istiyorum çünkü Windows'u çalışmıyor. Klasik Windows 7 🤷‍♂️. Bende flash bellek ve CD yok. Kendi bilgisayarıma 2. HDD olarak takıp Windows kurmam mümkün müdür?

Atılabilir. Hard diski biçimlendirip ISO dosyasının içerisindeki Windows kurulum dosyalarını hard disk içerisine sürükle. Sonra Boot Menu'den hard diski seçip kuruluma ilerle. USB belleğim bozuldu diye defalarca kez format attım bu şekilde.

Hata payı var mıdır? Sorun çıkartır mı? Nelere dikkat etmem gerekir yaparken?
Sisteminizi açılmıyor sandım.
Atılabilir. Hard diski biçimlendirip ISO dosyasının içerisindeki Windows kurulum dosyalarını hard disk içerisine sürükle. Sonra Boot Menu'den hard diski seçip kuruluma ilerle. USB belleğim bozuldu diye defalarca kez format attım bu şekilde.
Denildiği gibi yapın, sorununuz çözülecek. Dediğiniz şeyi ilk başta kavramakta zorluk çektim. @Ozan Ozan

Rehbere ihtiyaç yok aslında, sağ tıklayıp "Biçimlendir" diyorsun. Şu an herhangi bir Windows işletim sistemine erişebiliyor musun? Yani Windows 7 sistem çalışıyor mu şuan?

Anlatamamış olabilirim 😅 rehber videosu var mı biçimlendirmenin?
Hiç sorun değil, sisteminiz açılıyor zannedersem. Elinizdeki 2. HDD'yi sisteminize monte edin, 2 HDD ile sisteminizi açın, Boot menüsünden Windows'unuzun kurulu olduğu HDD'yi seçin, masaüstüne ulaşın. Ardından diskinizi normal bir biçimde biçimlendirin. Kendi bilgisayarımda 2. disk olmadığı için ana diskimi ekran görüntüsünde gösterdim, siz sonradan taktığınız HDD'ye biçimlendirme işlemi uygulayacaksınız, zaten isteseniz de biçimlendiremezsiniz ama not düşmek istedim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    19,4 KB · Görüntüleme: 17

Hiç sorun değil, sisteminiz açılıyor zannedersem. Elinizdeki 2. HDD'yi sisteminize monte edin, 2 HDD ile sisteminizi açın, Boot menüsünden Windows'unuzun kurulu olduğu HDD'yi seçin, masaüstüne ulaşın. Ardından diskinizi normal bir biçimde biçimlendirin. Kendi bilgisayarımda 2. disk olmadığı için ana diskimi ekran görüntüsünde gösterdim, siz sonradan taktığınız HDD'ye biçimlendirme işlemi uygulayacaksınız, zaten isteseniz de biçimlendiremezsiniz ama not düşmek istedim.
Tamamdır biçimlendirmede dikkat etmem gereken yerler var mı?

Geri
Yukarı