Hard disk ile hard diske format atılabilir mi?

Ozan Ozan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Elimde Windows 7 yüklü HDD var ve Windows 10 kurmak istiyorum çünkü Windows'u çalışmıyor. Klasik Windows 7 🤷‍♂️. Bende flash bellek ve CD yok. Kendi bilgisayarıma 2. HDD olarak takıp Windows kurmam mümkün müdür?

Rufus programında görmüyor Hard diski. Fakat bu kodları deneyebilirsin.
Boot yapmak için. Belki olur. NTFS olarak biçimlendirip. Windows'u kopyalarsın.

Diskpart
Select disk
List Partition
Active
Exit
E:\boot\bootsect.exe /NT60'i:

Komut istemi 'ne kopyala BAT olarak kaydet.

Tam olarak yapmaya çalıştığın şeyi anlatabilir misin? Elinde zaten işletim sistemi olan bir disk var ve onu sadece ikincil depolama için kullanmak istiyorsan doğrudan bilgisayarına tak. Boot önceliği değişirse manuel olarak kendin Windows 10 olan diskine alırsın. Windows 10 olan sistemi açıp direkt Windows üzerinden o diski biçimlendirirsin ve D diski olarak kullanırsın.

Ekstra temiz kurulum falan yapmak istiyor musun?

Tam olarak yapmaya çalıştığın şeyi anlatabilir misin? Elinde zaten işletim sistemi olan bir disk var ve onu sadece ikincil depolama için kullanmak istiyorsan doğrudan bilgisayarına tak. Boot önceliği değişirse manuel olarak kendin Windows 10 olan diskine alırsın. Windows 10 olan sistemi açıp direkt Windows üzerinden o diski biçimlendirirsin ve D diski olarak kullanırsın.

Ekstra temiz kurulum falan yapmak istiyor musun?
Başka bilgisayarda kullanacağım onu.
Dikkat etmeniz gereken bir şey yok. Tam biçimlendirme deyip beklemeniz yeterli olacak.
Tamamdır teşekkürler.

Geri
Yukarı