Hard Disk seçimi: Seagate Barracuda veya Western Digital Black

Renovatio

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır kullandığım Samsung HD250HJ sabit diskimi depolama alanı yetersizliği (250 GB), diskin ömrünü doldurmak üzere olması (7. yaşına girmek üzere) ve yeni teknolojilere göre geride kalması sebepleri ile değiştirme kararı aldım. Bu akşam ya da yarın sabah yeni bir disk sipariş vermek istiyorum. Ancak 2 disk modeli arasında kaldım. Bu modeller Seagate Barracuda 1 TB 3.5" Sata3 ve Western Digital Black 1 TB 3.5" Sata3. Bu iki ürünün teknik özellikleri birbirine yakın gibi gözükse de arada az sayılamayacak bir fiyat farkı var. Acaba bu fiyat farkının kaynağı nedir? Aralarında ne gibi farklar vardır? Vereceğiniz tavsiyeler doğrultusunda siparişimi vereceğim. Değerli yorumlarınız için teşekkürler, selamlar..

WD: www.hepsiburada.com

Seagate: www.hepsiburada.com

Anakart: Asus M5A97
İşlemci: AMD FX6100
Ekran Kartı: ASUS HD7950
RAM: Corsair Vengeance 2x4 GB 1600 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaklaşık 1 hafta önce Seagate 1 TB HDD Aldım.Performansından yana sıkıntı yok ama biraz fazla ses geliyor çalışırken. WD Black Serisi performans açısından gayet iyi ancak onunda ses çıkardığı yönünde yorumlar da bulunmakta.Benim önerim Seagate Barracuda 1 TB 3.5" Sata3 Daha sıkıntısını görmedim.

Depolamada performans istiyorsan SSD alacaksın. En uygunu hangisi ise onu al.

SSD Performansı aramıyorum, zaten bu disklerde SSD performansını aramak yanlış olur. Tek bilmek istediğim WD Black almam oyun oynarken ve sistem çalışırken fark edilebilir bir değişiklik sağlar mı? Eğer sağlar ise WD, pek fark edilecek birşey olmaz derseniz Seagate Barracuda alacağım..

Bence değmez. Kişisel fikrim tabi bu.
10 saniyede açılan bilgisayarım, 8 saniyede açılsın diye 77 lira ödemem. (O paraya, işlemci soğutucusu alırım)
64 Mb ön bellekli, 7200 Rpm bir sabit disk alırsanız işinizi görecektir. (Bilindik marka, sessiz çalışan)
Haricinde oyunun kısa yoluna bastığınızda, 2 saniyede açılan oyun, 1.8 saniyede açılacak. 77 lira vermeye değip değmediğine siz karar verin.

Not: Vermiş olduğum süreler örnektir. Asıl söylemek istediğim aralarında çok yüksek bir fark yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı