Hard Disk seçimi: Seagate Barracuda veya Western Digital Black

İki disk arasında bir performans farkı olduğu kesin ama hangisi daha yüksektir ve fiyatına göre hangisini almak daha akıl kârıdır onu öğrenmek istiyorum. WD Black 2 TB 480TL ve Seagate SSHD 2 TB 430 TL sizce arasındaki fiyat farkı, performansıyla nasıl bir orantıda dır. Hangisinin performansı daha yüksektir. SSD önerisinde bulunup performans için ki yorumları ona göre yapmayınız buradaki amaç depolama kapasitesidir.Ayrıca M.2 ssd saten kullanıyorum.

Dostum ben Seagate Barracuda alacaktım fakat bayide yoktu bende WD aldım. Öncelikle bilgisayarın açılma hızı gerçekten çok iyi. (MSI Fast Boot özelliğini devreye sokmadım) Ayrıca benim sadece 2 fan takılıydı ve hiç ses duymadım. Hatta ışık yanmasa bilgisayarın çalıştığını anlamayacaktım. Kısacası hangisini nerede ucuz bulduysan onu al fakat benim WD hakkındaki görüşlerim bunlar.

Önemli not: Kullandığım model WD Blue'dur Black serisi değil.

Arkadaşım ben m.2 ssd kullanıyorum sistemim orada bulunuyor. Bir tanede 1 TB depo niyetine kullandığım seagate disk var. Bu üçüncü diski istememin nedeni oyunları oraya atmak istemem. Yani 2 TB lık alacağım disk oyun için ssd kadar hızlı olmasın ama bir diske göre de hızlı olsun istiyorum.Bu yüzden de aşırı para harcamak istemiyorum yani orta yolu göreceğim bir disk arıyorum.

Seagate diskleri sağlamdır. Uzun kullanımlarda iyidir (Sunucu ve kamera HDD leri hariç). Western digital harddisklerinden ise Black serisi iyidir. Ama barracuda farkı nedir bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı