Hard Disk Sentinel kablo değiştir uyarısı

Sistem eski olduğu için donanımlar bozulmaya başlamış olabilir. Memtest'i yaptıktan sonra bir hata çıkmazsa işlemciyi değiştirmeniz gerekebilir.

Sistem eski olduğu için donanımlar bozulmaya başlamış olabilir. Memtest'i yaptıktan sonra bir hata çıkmazsa işlemciyi değiştirmeniz gerekebilir.
Çok fazla kullanılmamış sistem. Bozulması biraz imkansız değil mi?
Memtest'i yaptıktan sonra bir hata çıkmazsa işlemciyi değiştirmeniz gerekebilir.
Hemen yapıyorum. Ancak bir sorum var. Hard Disk Sentinel'de neden öyle hata gösteriyor? Hard Disk'te bir sıkıntı olabilir mi?

Çok fazla kullanılmamış sistem. Bozulması biraz imkansız değil mi?
Çok kullanılmasa bile bozulma ihtimalleri var.
Hard Disk Sentinel'de neden öyle hata gösteriyor?
SMART'ı okuyup bunu gördüğü için gösteriyor. Verdiği hata da veri aktarım hatası değil. Normalde diskteki düzeltilemeyen hataların sayısı ama program farklı alıyor. Kablo ile düzelmeyecek maalesef ama kapanmanın HDD ile bir ilgisinin olduğunu düşünmüyorum.
Hard Disk'te bir sıkıntı olabilir mi?
HDD'de sıkıntı var çok önemli değil.

Hocam BIOS'ta işlemci'nin derecesini görebiliyorum. 50-55 derecelerde takılıyor.
Yarın tamirciye getireceğim. Kusura bakmayın hocam biraz zamanınızı böldüm. Tanıdığım var ona götüreceğim. Teşekkür ederim.
@Assecreed Selamlar hocam, tamirciye gitmek ile zamanım olmadı, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bu zamana kadar sisteme bir şey yaptınız mı?
Hayır, dediğim gibi zamanım yoktu, USB bellek aldım eve geçiyorum şimdi.

@Assecreed Hocam, USB'ye MemTest86'yı yazdırdım ancak Boot menüsünde bu seçenekler var;
USB-FDD
USB-ZIP
USB-CDROM
USB-HDD
Böyle seçenekler var, hangisini seçmeliyim?
@Recep Baltaş rahatsız ettiysem kusura bakmayın, ancak yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleme:
İlk önce USB-ZIP ile başlayın. Sonra HDD FDD'yi de denersiniz.
Bütün seçenekleri denedim, ancak USB'den boot etmiyor.
Bütün seçenekleri denedim, ancak USB'den boot etmiyor.
Tamamdır, boot sorununu çözdüm.

@Assecreed Geçti hocam testten, herhangi bir hata bulmadı.
IMG20210826132620.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı