Hard Disk Tamir Edilebilir mi?

ardabayar10

Femtopat
Daha fazla  
Benim hard diskim 1 yıl önce bozuldu. Yerine yeni hard disk aldım ve yine bir hard disk ihtiyacım oluştu. Sizce yeni bir hard disk mi almalıyım, yoksa tamir mi ettirmeliyim?

Tamiri İle uğraşmak yerine indirimleri kovalayabilirsin uzun ömürlü ve yeni bir harddisk e sahip olursun.

Onu tamir edecek zor bulunur piyasada hangi markaya ait ise iletişime geçmeniz iyi olabilir. Seagate bu konuda destek veriyor diye biliyorum.

HDD'de kart arızası var ise uyumlu bir kart alarak tamir edilebilir. Lakin kart değil de motor, kafa, plak kaynaklı arızalar var ise geçmiş olsun düzeltilmesi mümkün değil. Yeni HDD almak daha mantıklı olur bu tür durumlarda. Plak kaynaklı sorunlar zaten Bad Sector falan oluyor. Bad Sector ise bir süreliğine engellenebilir ama bir süreliğine. :) O süre geçince o bozuk sektörler artar ve HDD çöp olur.

Benim hard diskim 1 yıl önce bozuldu. Yerine yeni hard disk aldım ve yine bir hard disk ihtiyacım oluştu. Sizce yeni bir hard disk mi almalıyım, yoksa tamir mi ettirmeliyim?
Sorununu bilmiyorum ama eğer ışıklardan biri kırmızı yanıyorsa (yeşil olan ışıklar) hiç uğraşma daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı