Hard disk kafa atması tamir edilebilir mi?

AlperrEXP

Yoctopat
Daha fazla  
Hocalarım selam.
2 gün önce HP marka laptopumun hard diski darbe aldı. Dünde diskten aralıklarla çıt çıt ses gelmeye başladı. Şu an PC diski görmüyor açtığımda hard disk error hatası veriyor. Biraz araştırdım anladığım kadarıyla sorun kafa atma sorunuymuş. Tamir etmesi çok zormuş diske toz falan girmemesi gerekiyormuş ama ben riske girmeyi göze alıyorum. Benim asıl sorunum şu hard diski düzeltmeye çalışırken iyice bozarsam PC'ye taktigimda başka bir sorun yaratır mıyım devre yanması vesaire. İçinde çok önemli bilgilerim yok bu yüzden riske giriyorum diski tamir edeceğim derken laptopu bozmak istemem.

Sizin yapacağınız iş elektronik ve devre kısmında değil. Mekanik kafayı değiştireceksiniz, yapacağınız bu anladığım kadarıyla.
O yüzden en fazla diski görmez.
Bu yüzden anakartta ek bir hasar yaratacağını düşünmüyorum ama dediğimin garantisi yok tabii ki.

Sizin yapacağınız iş elektronik ve devre kısmında değil. Mekanik kafayı değiştireceksiniz, yapacağınız bu anladığım kadarıyla.
O yüzden en fazla diski görmez.
Bu yüzden anakartta ek bir hasar yaratacağını düşünmüyorum ama dediğimin garantisi yok tabii ki.
Evet hocam henüz içini açmadım ama kafanın yerinde çıktığını düşünüyorum internette gördüğüm kadarıyla zararsız bir şekilde takmaya çalışacağım. Bir kaç kişi daha cevap verirse daha sağlıklı karar alırım ona göre de kolları sıvayacağız artık teşekkür ederim bilginiz için :D 🫡

Arkadaşlar diskin içini açtım videolardaki gibi çok dikkatli bir şekilde düzletmeye çalıştım bundan önce hard disk error hatası veriyordu ancak şu an PC diski görmüyor bir kurulum yaptı tek C klasörü gözüküyor. Kısacası şansınız çok düşük hard diskin içini açtığınız an harddiskinizi bozmuş oluyorsunuz profesyonelce yapılması gerekiyor. Artık yeni disk alacağız saygılar :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı