Hard diskin ölüp ölmediği nasıl anlaşılır?

Mahmutmehmet12

Centipat
Daha fazla  
Hard diskin ölüp ölmediğini nasıl anlayabilirim belirtileri nelerdir? Laptopumda yer yok o yüzden çok eski bir taşınabilir HDD kullanıyorum oyunlarım içinde ve geçen gün HDD'ye elim çarptı ve yere (taşa düştü) oyunlarda arada bir drop oluyor sorun nedir?

Hard diskin ölüp ölmediğini nasıl anlayabilirim belirtileri nelerdir? Laptopumda yer yok o yüzden çok eski bir taşınabilir HDD kullanıyorum oyunlarım içinde ve geçen gün HDD'ye elim çarptı ve yere (taşa düştü) oyunlarda arada bir drop oluyor sorun nedir?
Hard Disk Sentinel işe yarayabilir çok bir bilgim yok ama bir bakın sağlık yazıyordu orada.

HD Tune Pro ile tarama yapın. Deneme sürümünü indirebilirsiniz. Error scan yapacaksınız.

Herhangi bir sorun olursa zaten cihaz çalışmaz SSD'ye nazaran HDD'lerde disc hasar görünce bir görüntü vermez... En basit deneme yolu masaüstüne bir veri gönder kopyalama hızı eskisi gibidir muhtelemen, eğer disc de hasar oluştu vs olursa o zaman dediğin gibi olur. ayriyeten yazma ve okuma hızı ölçen prg var deneyebilirsin ama gerekte yok disc sağlam ise eskisi gibi iş görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı