Hard diskten gelen zorlanma sesinin zararı var mıdır?

Agah gibi

Hectopat
Arkadaşlar sistem SSD'ye oyunlar ise HDD'ye kurulu. HDD çok eski. Takribi 12-13 yıllık. Oyun açılırken ( bu hangi oyun olursa olsun ) bir zorlanma sesi geliyor. 5-10 saniye sürüyor ve bitiyor. Bir zararı var mıdır?

Program sistemdeki diskleri tespit ediyor gözüküyor. HDD'yi görüyor ise test yapabilirsiniz.

Videonun içinde bir ara tık diye bir ses geliyor o telefondan geldi hocam. Diğer zorlanma sesleri HDD'den. @377660

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun içinde bir ara tık diye bir ses geliyor o telefondan geldi hocam. Diğer zorlanma sesleri hsrddiskten. @377660

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet, tahmin ettiğim ses ancak normale göre inanılmaz fazla. Normal de bu kadar ses çıkmaz. Büyük ihtimalle sağlığı düşmüş ve kafa sorunu var. @Yener K. hocam müsaitse yardımcı olur. :)

Evet, tahmin ettiğim ses ancak normale göre inanılmaz fazla. Normal de bu kadar ses çıkmaz. Büyük ihtimalle sağlığı düşmüş ve kafa sorunu var. @Yener K. hocam müsaitse yardımcı olur. :)
Şu anlık program ile tarama yapıyorum şimdilik bad sector bulmadı. Bu bir sorun oluşturur mu?
Kasa elimizde patlamasın :D Daha toplayalı 1 hafta oluyor. ( Diskim var diye yeni disk almadım.)

Benim kasada 3 adet mekanik disk var ve böyle ses yok. Normalden fazla. Ömrü azalmış gibi duruyor. Test ile de belli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı