Hard diskten SSD'ye geçiş

Eğer yakın tarihte revize edecekseniz veya bana 500 GB yeter diyorsanız SSD tabi ki iyidir neticede dosyalara erişim süreniz kısalacak, dosya aktarım hızınız kısalacak, oyunlarda dosyaların yüklenme süreniz kısalacak vs. ama 500 GB yetmez diyorsanız sata III 1 TB HDD işinizi görebilir zira eski HDD'nizi bilmiyorum ama güncel HDD'ler modele göre 200 MB ve üzeri okuma/yazma imkanı sağlayabiliyor. (Tercihi yapacak siz olduğunuz için ben olası durumları belirtmeye çalışıyorum artık size, uygun olanı tercih etmek kalıyor)
Not: Laptop olmasa 250 GB SSD + HDD önerirdim.
Laptoplara da SDD + HDD yapılabiliyor diye biliyordum şahsen öyle değil mi? Yanlış mı biliyorum, DVD yuvası çıkarılıp HDD konulup kullanılabiliyor diye biliyordum.
Ki öyle yapmayı düşünüyordum.

Laptoplara da SDD + HDD yapılabiliyor diye biliyordum şahsen öyle değil mi? Yanlış mı biliyorum, DVD yuvası çıkarılıp HDD konulup kullanılabiliyor diye biliyordum.
Ki öyle yapmayı düşünüyordum.
Evet takılıyor ama modele göre biraz meşakkatli olabiliyor. DVD sürücüsü bölümüne HDD caddy/kutusu alıp takıyor sonra HDD takıyor/bağlıyorsunuz, kendi HDD yuvasına da SSD bağlayabiliyorsunuz.

Evet takılıyor ama modele göre biraz meşakkatli olabiliyor. DVD sürücüsü bölümüne HDD caddy/kutusu alıp takıyor sonra HDD takıyor/bağlıyorsunuz, kendi HDD yuvasına da SSD bağlayabiliyorsunuz.
İkisi birlikte kullanılabiliyor yani :)
Bu arada yorumlarınız için teşekkürler, herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı