Hard diskten veri kurtarılabilir mi?

user67272

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, AOMEI Partition Assistant programı ile, hard diskimi sildim silmek için bu yolu izledim:
Gutmann normalde 35 geçiş ile veriyi temizler uzun süreceğinden 7 geçişe kadar bekledim sonra iptal ettim.
Daha sonra uygulamadaki 0 yazma ve rastgele veri yazma seçeneklerini ikişer kez yaptım.
Ve DOD-5220.22-M standartı ile 3 geçiş olmak üzere silme işlemi uyguladım normalde 7 geçişle silme yapıyor.
Bu hard diskten veri kurtarılabilir mi?

knk ne yaptında bu kadar silme gereği duydun

ve o harddiski yok etmediğin sürece hep bir ihtimal var ama son kullanıcının bu verilere erişebileceğini sanmam

internetten indirdiğimiz amatör programlarla geri getirilemez ama profesyonel veri merkezleri getirebilir yani üst düzey bi suç işlemediysen okadar kurdalanmaz

Hard diskte ki verileri yedekledinmi yedeklersen %85.756 kurtulur.
Mesela 200-5000 TL arası programlar kullanırsan olur.

Cevabınız için teşekkürler. Yedekleme yapmadım. Hangi programlar bunlar ismini verebilir misiniz?
İnternetten indirdiğimiz amatör programlarla geri getirilemez ama profesyonel veri merkezleri getirebilir yani üst düzey bir suç işlemediysen o kadar kurdalanmaz.

Hayır, sadece siber güvenlik ile uğraşıyorum. İçinde önemli bilgilerim var satmak istediğim için böyle bir yol izledim.

Cevabınız için teşekkürler. Yedekleme yapmadım. Hangi programlar bunlar ismini verebilir misiniz?

Hayır, sadece siber güvenlik ile uğraşıyorum. İçinde önemli bilgilerim var satmak istediğim için böyle bir yol izledim.

En basitinden

https://order.easeus.com/505/purl-s...on=DRWP-ADWF&x-source=ad-drw-tr&SRC=ad-drw-tr bakın bi
  • EaseUS Data Recovery.
  • Stellar Data Recovery.
  • Recoverit by Wondershare.
  • Disk Drill.
  • Advanced Disk Recovery.
  • Recuva.
  • AnyRecover.
  • MiniTool Power Data Recovery. bunlar en iyileri 2021 yılının

siber güvenlikle uğraşıyorum demeyelimde biraz art niyetli lamer lık yaptık diyelim bizde yaptık zamanında ama ben harddiski yaktım komple

Yeni konular

Geri
Yukarı