Hard ve normal mouse pad farkları

ErenKCK

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, geçen ay hard gaming mouse pad almıştım. Şimdi aklıma takılan bir soru var bu soruyu sizlere iletmek istedim. Hard gaming mouse pad ile normal mouse pad arasında ne fark var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard şöyledir soft böyledir diye bir genelleme yapabilir miyiz bilmiyorum ama Logitech ürünleri üzerinden cevap verebilirim.

Logitech G240 yumuşak, kıvrılabilir kumaş pad. Logitech G440 ise sert, tabaka gibi bir pad. G240'ın sürtünme katsayısı daha yüksektir, farenin DPI ayarını düşük kullanan oyuncular için tasarlanmıştır. G440 ise diğerine göre daha kaygan bir yüzeye sahiptir. Yüksek DPI ayarı ile fare kullanan kişilerin tercihi olmalıdır. CS:GO oyunu için konuyu ele alacak olursak, "Precise Shot" yani düşük DPI ile daha kesin atışlar yapmayı tercih ediyorsanız G240 sizin ihtiyacınız olan mouse pad olacaktır. "Reflexive Shot" yani bir anda neredeyse 180 derece dönüşler yapmayı seviyorsanız, yüksek DPI ile fare kullanıyorsanız, refleks üzerine Counter oynamak sizin tarzınızsa G440 sizin için doğru tercih olacaktır.

Ben G600 ve G440 kullanıyorum. DPI değeri 4000 ve saniye başına 1000 rapor ayarlarında kullanıyorum. Masaüstü işaretçi hızım ise 6/11. Oldukça memnunum, çok kaliteli ve kullanışlı bir ürün. Almayı düşünenlere tavsiyemdir.

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Benim elimde şuanda G440 ve G300 mouse bulunmakta, 500 DPI da CS:GO oynuyorum.Mouse padlar hakkında fazla bilgim yoktu,alacağım zaman ise kabında düz bir şeklide durduğu için o aklıma yatmıştı sert bir tabaka ile karşılaşacağımı bilmiyordum.Param biriktiği zaman G240 alacağım ozaman.Kesin vuruşlar elbette yapmak isterim.

Şahsi görüşüm : Bir oyunu oynarken maus pedi istemsizce düzeltir ve fark etmeden devam ederiz. Oyunda ani dönüşler senin refleksine bağlı. Kullandığın pede bağlı değil ped sadece bir etken. Ben markası belli olmayan 15x15 cm ebatında markası olmayan bir ped kullanıyorum. Sonuç olarak 300 liralık bir pedinizin olması muhteşem oyuncu olduğunuz anlamına gelmez. İyi bir oyuncu olmanızı etkiliyecek faktörler maus,klavye,kulaklık,oturuş pozisyonunuz. Benden bu kadar umarım faydalı olmuştur. İyi Sosyaller.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı