Harddisk gözükmeme sorunu

Ünal Öztürk

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta da belirttiğim gibi ; yeni bir sistem topladım ancak sabit diskim 2 hafta rötarlı geldi. 2 hafta boyunca her şeyi SSD'ye yükleyerek idare ettim. Bugün de sabit diskim geldi. Sisteme taktım olması gerektiği gibi. Lakin sabit diskim Aygıt Yöneticisi'nde her ne kadar gözüküyor ve çalışıyor durumda olsa da;
Ekran Alıntısı.PNG
disk yönetiminde gözükmediği için aktif hale getiremiyorum şu anda. Kısaca sabit diskim şu anda kullanılmaz halde.
Ekran Alıntısı 1.PNG

Bu problemim için yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta da belirttiğim gibi ; yeni bir sistem topladım ancak sabit diskim 2 hafta rötarlı geldi. 2 hafta boyunca her şeyi SSD'ye yükleyerek idare ettim. Bugün de sabit diskim geldi. Sisteme taktım olması gerektiği gibi. Lakin sabit diskim Aygıt Yöneticisi'nde her ne kadar gözüküyor ve çalışıyor durumda olsa da;
Eki Görüntüle 182312
disk yönetiminde gözükmediği için aktif hale getiremiyorum şu anda. Kısaca sabit diskim şu anda kullanılmaz halde.
Eki Görüntüle 182313

Bu problemim için yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarım penceresinde görünüyormu? Oradan sağ tıkla biçimlendir.

Aygıt yöneticisinden diski kaldırıp tekrar bağlayın ve yükleme yapmasına izin verin. Disk yönetiminde nasıl gözükmüyor hayret ettim. Sağlıklı bir diskin gözükmesi gerekir. Arkadaşlar başka alternatif yollar önerecektir. Sorununuz çözülmezse garantiye vermeniz gerekebilir.

Bilgisayarım penceresinde görünüyormu? Oradan sağ tıkla biçimlendir.
Hayır ne yazıkki bilgisayarım bölümündede gözükmüyor...

Aygıt yöneticisinden diski kaldırıp tekrar bağlayın ve yükleme yapmasına izin verin. Disk yönetiminde nasıl gözükmüyor hayret ettim. Sağlıklı bir diskin gözükmesi gerekir. Arkadaşlar başka alternatif yollar önerecektir. Sorununuz çözülmezse garantiye vermeniz gerekebilir.
Dediğiniz işlemi yaptım ama hala olumlu yönde en ufak bir değişiklik olmadı. Bunun dışında sıkıntı şu ki harddisk garantiden sıfırı ile değiştirildi. Zaten ona hayret ediyorum bende...

Çok ilginç. Mecbur tekrar göndermeniz gerekiyor. İade alıyorlarsa iade için uğraşıp farklı bir marka almanız daha iyi olabilir. Ama karar sizin tabi...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı