Harddisk Kopyalama Hızı Yavaş

Onur_Doğan19

Hectopat
Merhabalar, şu an laptopumda 5400 RPM 1 TB disk var.
Kontrolleri yaptım herhangi bir problem yok. Eski bir cihaz değil zaten.
C bölümünden D bölümüne dosyalarımı taşıma hızım son günlerde 10-15 MB/s arasına düştü.
Önceden 70-80 MB/s arası kopyalama yapabilirdim.
Kopyaladığım dosyalar büyük boyutlu 1080p film dosyaları.
Daha önce böyle yapmazdı, dediğim gibi sorun gözükmüyor kontrollerde farklı bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çeşitli programlar ile bu sorundan kurtulabilirsin System Care gibi programla disk onarımı yapabilirsiniz ekstra olarak da bu yolu takip edin ;

C/ sağ tık / Özellikler / Araçlar / Denetle seçeneğinden denetle diyip Pc tekrar başlatın.

@darkiroNNN @Cem Argun @LayThese Sizce bu değerler normal mi peki ?
CrystalDiskMark 1.JPGCrystalDiskMark 2.JPG
CrystalDiskMark 1.JPG
CrystalDiskMark 2.JPG

Harddiskim dolu evet kabul ediyorum ama şuan 30 GB boş alanım var, bu benim için çok iyi bir rakam benim 15 GB boş alan olduğunda bile kopyalama performansı bu kadar düşmemişti, yani doluluk oranını öne sürecek arkadaşlar olacak olursa şimdiden söyleyim :) Defrag yapayım bi bakalım.
@darkiroNNN

Harddiskim dolu evet kabul ediyorum ama şuan 30 GB boş alanım var, bu benim için çok iyi bir rakam benim 15 GB boş alan olduğunda bile kopyalama performansı bu kadar düşmemişti, yani doluluk oranını öne sürecek arkadaşlar olacak olursa şimdiden söyleyim :) Defrag yapayım bi bakalım.
@darkiroNNN
Kardeş benim harddisk te de aynı sıkıntı var saniyede 500 kb atıyor.
Tamam sorun çözüldü USB 3.0 portunda bi sıkıntı var galiba 2.0 a takınca biraz daha iyi oldu.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı