Harddisk Kutusunda Tercihler Neler Olmalı?

Alfa

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Technopat üyeleri. Aranızda uzun zamandan beri yer almak aklımın bir köşesinde vardı. Kısmet bugünmüş.

Yarın HDD BOX alacağım. Elimde 2.5 WD Scorpio 80GB SATA var.

Ancak hangi harddisk kutusunu alacağım konusunda kararsızım.

Diskin verimliliği ve içindekiler açısından disk sağlığı için USB platformu 2.0'mı/3.0'mı önemli?

Fiyat Limitim: 40 TL

Edit:
Şimdi not düşmeyi unuttum. Yeni katılmamın heycanı olsa gerek :D

Kısa süreli kullanıcam. Maksat elime gelen böyle diskleri çalıştırabilmek.
Alacağım modeller:

Model 1

Model 2

Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi elinizdeki disk 80 GB, çok düşük kapasiteli. Ayrıca çok eski nesil. Buna alacağınız disk kutusu için bütçe limiti de 40 TL olduğundan iyi bir şey alamıyorsunuz.

500 GB, kendinden kutulu WD USB 3.0 bir diski zaten 110 TL'ye alabiliyorsunuz. Bu durumda 40 TL kutu masrafını düşelim, disk 70 TL tutuyor. Kapasite olarak da elinizdeki diskin 5.5 katı. Frisby kutunun kalitesi ve sağlamlığı ve o 80 GB diski ne kadar yaşatabileceği malum.

Şimdi not düşmeyi unuttum. Yeni katılmamın heycanı olsa gerek :D

Kısa süreli kullanıcam. Maksat elime gelen böyle diskleri çalıştırabilmek.

Öncelikle şunu söyleyim: HDD BOX için internet araştırmasına gerek olduğunu sanmıyorum.
Diğer ikincisi Söğütözü Mağzası elimin altında yakın bir lokasyonda olduğu için. Arıza veya değişim sürecinde internet mağzacılığı ile çalışmak çok sıkıntılı oluyor.
Vatan Fanboyu değilim yani arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı