Harddisk sürücüsü bulunamıyor

cemakkus34

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, öncelikle burada yeni olduğum için bir yanlışlık yapmışsam affola. Benim yaklaşık 11 senelik Win 7 yüklü bir masaüstü bilgisayarım var ve ben bu PC'ye flash bellekle format atmaya çalıştım. Başta bir sıkıntı yoktu yüklenecek sürücüyü seçme ekranına kadar geldim ve gördüğünüz ilk örnek fotodaki gibi 3-4 tane sürücü görünüyordu. Acemiliğimden dolayı sürücülerin hepsini sildim. Ve artık sürücü bulunamadı hatası vermeye başladı. Ben de elimde bulunan içinde Win 10 yüklü sıkıntısız çalışan başka bir harddiski PC'ye takarak ona format attım. Onun formatın bir sıkıntı olmadı her şey normal gitti. Ama yeniden başlattığımda Windows yükleniyor ekranını geçtikten sonra siyah ekranda kalıyor. PC'yi güvenli modda açmayı denedim yine aynı şekilde siyah ekranda kaldı. Bu konuda bana yardımcı olun öncelikle ilk harddiskteki sürücü bulunamadı sorununu nasıl çözerim? Ayrıca ikinci harddiskte siyah ekran sorununu nasıl çözerim?(Fotoğrafların biri eskiden Win 10 yüklü olan harddiskin sürücüleri, diğeri sürücü bulunamayan ilk harddisk)

WhatsApp Image 2020-09-25 at 15.34.42 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-09-25 at 15.34.42.jpeg

Kurulum ekranında Shift+F10 ile CMD'yi acin. Sırasıyla su komutları girin;

select disk 0 (harddiskinizde kaç bölüm varsa partition numarasını seçip tek tek silin)
create partition primary
format fs=NTFS quick

İslemi tamamladiktan sonra kurabilirsiniz.

Kurulum ekranında Shift+F10 ile CMD'yi acin. Sırasıyla su komutları girin;

İslemi tamamladiktan sonra kurabilirsiniz.
Fotodaki hatayı veriyor. Ayrıca create partition primaryden sonra select partition komutuyla sırasıyla 1,2,3,4 denedim hepsinde geçerli partition seçin hatası verdi. Select partition demeden active yi denedim partition seçin diyor. Bir de fotoda en üstte göründüğü gibi disk boyutu 0 gb diyor bu başka bir sorun mu? (14 gb olan format attığım flashım)

Dosya Ekleri

• IMG_20201004_201338.jpg
    IMG_20201004_201338.jpg
    210,3 KB · Görüntüleme: 28

Geri
Yukarı