Harddisk Takılması

Mithril_Ithilien

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kanada
Daha fazla  
Meslek
Elekrik Elektronik Mühendisi
Merhabalar,
MSI laptopumda son zamanlarda oluşan bir durum üzerine yardımınızı bekliyorum. Bazı oyunlarda ya da normal masa üstünde gezinirken ekran donuyor ve 1, 2 saniye kadar bekliyor, ardından harddiskin dönmeye başladığını duyuyorum ve takılma geçiyor. Bir kaç dakikada bir yapıyor bunu. Defrag yaptın dün, ayrıca hata taraması da yaptım ama hata bulunamadı. Hala aynı durum var.
Teşekkürler.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Hocam bu soruna benzer benim masaüstü pc'de var. 2 harddisk bağlı :c ve :d şeklinde de 2 dosya açtık sistemin kurulu olduğu :c klosöründe sorun yok hızlı giriyor ve veri aktarımı yapabiliyorum. Diğer harddiskte ise onun tam tersi sistemde :d diye gözüküyor ve bir dosya aktarmaya çalıştığımda ara ara donuyor 3-4 saniyelere varan. Online bir oyundaki uzun süreli bug oluşumu gibi takılıyor. O yetmezmiş gibi birde 5 dk aktarılabilecek dosyayı 15 dk aktarabiliyor. ?

Hocam bu soruna benzer benim masaüstü pc'de var. 2 harddisk bağlı :c ve :d şeklinde de 2 dosya açtık sistemin kurulu olduğu :c klosöründe sorun yok hızlı giriyor ve veri aktarımı yapabiliyorum. Diğer harddiskte ise onun tam tersi sistemde :d diye gözüküyor ve bir dosya aktarmaya çalıştığımda ara ara donuyor 3-4 saniyelere varan. Online bir oyundaki uzun süreli bug oluşumu gibi takılıyor. O yetmezmiş gibi birde 5 dk aktarılabilecek dosyayı 15 dk aktarabiliyor. ?
Benimde D takılıyor. C' de zaten SSD var ama takılıyor sonra HDD dönmeye başlıyor. Format halleder mi ki

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş güç ayarlarını değiştir

Yüksek performanstan "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre" burayı sıfır (0) yap yani hiç bir zaman yap birde bunu dene bakalım.

Adsız.png
HDTune 5.50 ile Error Scan yapıp sonucu görsel olarak paylaşın. Taramada Quick Scan seçeneğini seçmeyin.

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş güç ayarlarını değiştir

Yüksek performanstan "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre" burayı sıfır (0) yap yani hiç bir zaman yap birde bunu dene bakalım.
Zaten sıfır olarak gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı