Harddiskten gelen cızırtı sesi

Muhammet{Can}

Decapat
Harddiskimden video da duyulduğu gibi bir ses geliyor. Belki harddiskten gelmiyordur diyecekler için söyleyeyim sesin çıktığı zaman elimi harddiske koyuyorum ve titreşimi hissediyorum. En ufak yüke bindiğinde bu ses çıkmaya başlıyor. Nedir bunun çözümü bıktım bu sesten, ne film izleyebiliyoruz ne oyun oynayabiliyoruz. Sese fazla takılan biriyim.

Aldığımdan beri böyle. Zaten yeni aldım 2.el
Ürünün üretimden kaynaklı bir ses problemi olabilir. Aldığınızda bunu sahibine belirtseydiniz keşke. Sesi çözmenin bir yolu yok gibi duruyor. En fazla titreşimi kesmek için sıkıştırabilirsiniz.

Ürünün üretimden kaynaklı bir ses problemi olabilir. Aldığınızda bunu sahibine belirtseydiniz keşke. Sesi çözmenin bir yolu yok gibi duruyor. En fazla titreşimi kesmek için sıkıştırabilirsiniz.
Direkt kasa almıştım orada sesi çok farkedemedim.
Yeni bir HDD alsam kesilir herhalde değil mi?

Direkt kasa almıştım orada sesi çok farkedemedim.

Yeni bir HDD alsam kesilir herhalde değil mi?
Elbette SSD fiyatları ucuzlamışken hem sistemi hızlandırmak hem de sıfır ses problemi için SSD tercih edebilirsin. En kötü SSD bile HDD'den oldukça hızlı olacaktır. Mesela alttaki giriş seviyesi bir F/P ürünü.

Elbette SSD fiyatları ucuzlamışken hem sistemi hızlandırmak hem de sıfır ses problemi için SSD tercih edebilirsin. En kötü SSD bile HDD'den oldukça hızlı olacaktır. Mesela alttaki giriş seviyesi bir F/P ürünü.

O zaman, oyuna girecekken HDD'yi takarım. Film falan izleyecekken HDD'yi çıkarır SSD'yi kullanırım o şekilde olur mu acaba? :D

O zaman, oyuna girecekken HDD'yi takarım. Film falan izleyecekken HDD'yi çıkarır SSD'yi kullanırım o şekilde olur mu acaba? :D
İkisine de Windows kurman gerekir ama işe yarar neden olmasın. İstersen film izlemek için USB'ye bir Linux dağıtımı da kurabilirsin. Ancak her ikisi için SSD kullanmanı tavsiye ederim. Oyunların yüklenme ekranı da hızlanacaktır.

Geri
Yukarı