Harddiskten oyun oynanır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

kaan212

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben eskiden HDD kullanıyordum ama performans farkı ve bilgisayarımın sağlığı için SSD'ye geçtim. Eskiden oynadığım assasin's Creed gibi birçok oyun HDD de kaldı ve ben onu (içindekiler için) harddisk yaptım. Peki içindeki oyunları oynayabilir miyim, nasıl farkları olur?

Merhabalar, ben eskiden HDD kullanıyordum ama performans farkı ve bilgisayarımın sağlığı için SSD'ye geçtim. Eskiden oynadığım assasin's Creed gibi birçok oyun HDD de kaldı ve ben onu (içindekiler için) harddisk yaptım. Peki içindeki oyunları oynayabilir miyim, nasıl farkları olur?

Ne güzel oyun açılırken tuvalete gider biraz da çay içersin heheh.
Şaka bir yana oynanır bence HDD devri eskidi ama tam kapanmadı bana göre.

oynarsın ama oyun yüklerken biraz bekletir seni

7200 rpm ve sağlığı iyiyse oynanır. Ama değilse stuttering yapabilir ve oyun çok geç yüklenir.

Depolama birimleri FPS'i etkilemez, yükleme sürelerini etkiler eğer HDD sağlıklı ise hiç problem olmaz.
sağlıklı hocam, sadece yüklenme süresine etkilerse problem yok peki oyunu oynarken harddisk bağlanıtsıında (kabloda yani harddisk sağlam) kopma olursa ne olur
7200 rpm ve sağlığı iyiyse oynanır. Ama değilse stuttering yapabilir ve oyun çok geç yüklenir.
performansta değişiklik olmazsa problem olmaz sağlığı iyi
rpm değerini nasıl öğrenebilirim, sanırım verdiğiniz değer tutar çünkü kullandığım sıralarda performans iyiydi

Geri
Yukarı