Harddiskten oyun oynanır mı?

İşletim sistemi
Windows 10
Oyunu oynarken hard disk bağlantısında (kabloda yani hard disk sağlam) kopma olursa ne olur?
Daha önce hiç deneyimlemediğim bir şey olduğu için sadece tahmin yürütebilirim, oyun bir süre daha açık kalır sonra kapanır, yanıt vermeyi kesebilir veya mavi ekran yiyebilirsiniz ya da HDD'ye bir şey olabilir.

Okuma yazma hızı 100mb/sn'yi geçiyorsa sorun olacağını sanmam. USB 3.0 bir harddiskte hiç sıkıntı yaşamazsın ki ben öyle yapıyorum, her türlü oyunda denedim.

Merhabalar, ben eskiden HDD kullanıyordum ama performans farkı ve bilgisayarımın sağlığı için SSD'ye geçtim. Eskiden oynadığım assasin's Creed gibi birçok oyun HDD de kaldı ve ben onu (içindekiler için) harddisk yaptım. Peki içindeki oyunları oynayabilir miyim, nasıl farkları olur?
Hocam HDD'den oyun oynanır ama geç açılır biraz mesela ben Gta 5'i önce SSD'ye yüklemiştim online'a 4-5 dk arasında girerken HDD'den 10-13 dk arasında giriyordu.Tabii ki HDD'nin modeline ve hızına göre değişir.

7200rpm saglam marka hdd alırsan pek de fazla fark olmuyor sadece yukleme suresi uzuyor ama o da fazla değil performans kısmın da fark olmuyor.

Geri
Yukarı