Hardisk kurulumu

Berk Özmet

Hectopat
Merhaba, bilgisayar aldım ve içinde 480 GB bir SSD var şu anda fakat bu bana yetmiyor. Bu yüzden 1 TB HDD almak istiyorum ve nasıl takılacağını kurulacağını ve hangi HDD'yi almam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Technopat'ın rehberlerine bakabilirsiniz, biraz donanın bilginiz varsa internetten bakarak da yapabilirsiniz.
Merhaba, bilgisayar aldım ve içinde 480 GB bir SSD var şu anda fakat bu bana yetmiyor. Bu yüzden 1 TB HDD almak istiyorum ve nasıl takılacağını kurulacağını ve hangi HDD'yi almam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

WD Blue alabilirsin.

SSD'yi nasıl bağladıysan HDD de aynı şekilde. PSU'dan gelen SATA Power kablosunu takacaksın, ardından SATA kablosu ile anakarta bağlayacaksın HDD'yi. SATA kablosu anakartının kutusundan çıkar.
Daha sonra bir şey yapmaya gerek yok, PC'yi açın ve disk yönetimine girip diski oluşturun ve kullanın.

SSD gibi kuracaksınız. Anakartın kutusundan çıkan SATA3 kablosu var, onu aldığınız HDD'ye bağlayacaksınız. Kasayı açın, SSD'nin bağlantılarına bakın. Aynı şekilde olacak. SATA3 kablosu bulamazsanız internette satılıyor ama kutunuza birden fazla SATA3 kablosu koyulmuş olabilir.

Güç kaynağından gelen bir SATA kablosu ve anakarttan gelen bir SATA3 kablosu bağlantı için yeterli olacaktır, 2 bağlantı olacak.

Aşağıdaki HDD'leri alabilirsiniz, Amazon.com.tr ve üzerinden piyasaya göre uygun fiyatlı.

Geri
Yukarı