Harici disk gözükmüyor

Haşim KILIÇ

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim sorunum şu;
Bu gün bir arkadaştan harici disk geçti elime. Daha önceleri çalışıyormuş fakat birisine vermiş geri döndüğünde çalışmamaya başlamış. Arkadaşın verdiği kişi kendisinde çalıştığını söylüyor ve güvenilir biri.
Diski usb den bilgisayara taktığımda ışığı yanıyor, Windows'tan takıldı uyarı sesi de geliyor ama hiçbir şey çıkmıyor ve 10-15 saniye sonra disk çıkarıldı uyarı sesi geliyor. Bu arada diski taktığım zaman USB TO IDE olarak gözüküyor ve sonra kayboluyor. Arkadaşın önemli belgeleri vardı içinde eğer çalıştıramazsam kaybolacak. Sorunuma yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. verdiği kişide dataları alamıyoruz malesef çünkü şehir dışında. Desktop bulup deneyeceğim en kısa zamanda. Başka cihazlarda denedik ve evet HDD çalışma sesi geliyor. Peki bu sorunun sebebi ne olabilir acaba? Daha önce bir çok sebepten harici bir diskin çalışmadığını gördüm ama daha önce aygıt yöneticisinde USB TO IDE olarak gözüktüğüne rastlamamıştım. Tekrar teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı