Harici disk semafor hatası

ekin asilsoy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Harici diskime Steam'den 96 GB'lık bir oyun yüklüyordum. Sabah her şey yolundaydı akşam eve geldiğimde hem indirme sonlanmıştı hem de disk açılmıyordu. Disk bilgisayara takılıyken hiçbir uygulama açılmıyor çıkarınca çalışıyor. Çok ilginç bir durum gerçekten. Çözümü nedir acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    48,7 KB · Görüntüleme: 32
Disk yanıt vermeyi kesmiş gibi. Ya da zamanında yanıt veremiyor. Disk çok ısındıysa zarar görmüş olabilir. Sektörleri okuyamıyorsa da bu hatayı alabilirsiniz.
Disk takılı değilken HDD Sentinel programını yükleyip açın. Açtıktan sonra diski takın. Disk görünürse sağlık durumunu paylaşın.

Disk yanıt vermeyi kesmiş gibi. Ya da zamanında yanıt veremiyor. Disk çok ısındıysa zarar görmüş olabilir. Sektörleri okuyamıyorsa da bu hatayı alabilirsiniz.
Disk takılı değilken HDD sentinel programını yükleyip açın. Açtıktan sonra diski takın. Disk görünürse sağlık durumunu paylaşın.

HD Tune programından yaptım sağlık bölümünde hiçbir şey yazmıyordu.

Harici disklerde bazen HD Tune gösteremeyebiliyor. dediğim programdan bakın.

Son düzenleme:
Şu anki hali ile disk hiçbir iş görmüyor. Bozulmuş diyebiliriz. Programlar çalışmadığı için veri kurtarma programlarını da deneyemezsiniz. Diski SATA portuna takmayı deneyebilirsiniz bir dönüştürücü ile. Olmazsa diski çıkarıp birkaç saat bekledikten sonra takıp tekrar deneyin. Isınma kaynaklıysa buradan belli olur.

Son düzenleme:
Şu anki hali ile disk hiçbir iş görmüyor. Bozulmuş diyebiliriz. Programlar çalışmadığı için veri kurtarma programlarını da deneyemezsiniz. Diski SATA portuna takmayı deneyebilirsiniz bir dönüştürücü ile. Olmazsa diski çıkarıp birkaç saat bekledikten sonra takıp tekrar deneyin. Isınma kaynaklıysa buradan belli olur.

Yaklaşık 10 saat boyunca hiç takmadım sonra tekrar taktım bir faydası olmadı. Diskin ışığı yanıyor içinden ses geliyor ve bilgisayarda da gözüküyor bozulsa bunların hiçbiri olmazdı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı