Harici disk tavsiyesi

Seagate alman daha iyi çarpmalara karşı daha sağlam ve ses seviyeleri düşük genelde. Ancak WD iyi değildir anlamına gelmiyor.
Çok teşekkür ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

Bunu almaya karar verdim arkadaşlar son bir kez sorayım dedim uzun ömürlü rahat kullanımı var mıdır dikkat ettikten sonra?

Donanımsal Konuda Dikkatli olur isen Gayet sağlıklı bozulmadan kullanabilirsin. Ancak Yazılımsal Olarak Tek bir hatırlatma :) Kilit sistemi koyma, Virüslere karşı sağlam olan bir antivirüs kullan(Tavsiyem kaspersky), Başka bir HDD den kurtarma yaparsan harici diskine taşıma sabit diskinde bir bölüme kurtar.

Kaspersky önermemin sebebi diğer antivirüsler gibi autorun'u silip harici aygıtları kullanılmaz hale getirmiyor. Kaspersky Var iken bu tür bir virüs bulaşır ise Dosyaları gizleme yoluna gidiyor (Sakın HDD dolu olup İçi boş gösteriyorsa kurtarma yazılımlarını kullanma. Diğer antivirüslerde kullanabilirsin ancak bunda kullanma. Dediğim gibi Sadece gizli klasörleri açman yeterli.

Donanımsal Konuda Dikkatli olur isen Gayet sağlıklı bozulmadan kullanabilirsin. Ancak Yazılımsal Olarak Tek bir hatırlatma :) Kilit sistemi koyma, Virüslere karşı sağlam olan bir antivirüs kullan(Tavsiyem kaspersky), Başka bir HDD den kurtarma yaparsan harici diskine taşıma sabit diskinde bir bölüme kurtar.

Kaspersky önermemin sebebi diğer antivirüsler gibi autorun'u silip harici aygıtları kullanılmaz hale getirmiyor. Kaspersky Var iken bu tür bir virüs bulaşır ise Dosyaları gizleme yoluna gidiyor (Sakın HDD dolu olup İçi boş gösteriyorsa kurtarma yazılımlarını kullanma. Diğer antivirüslerde kullanabilirsin ancak bunda kullanma. Dediğim gibi Sadece gizli klasörleri açman yeterli.

Yok yok yazılımdan yana için rahat olsun. Anti-malware tarzı yazılımlar kullanmıyorum. Disklerime bulaşma şansıda çok az şahsen kendi cihazlarımda kullanıyorum sadece. Usb spread mantığıyla çalışanların ise bulaşma şansı çok az. Regedit'ten kapalı USB leri otomatik kullanım yani bir nevi Autorun.inf leri pasif hale getiriyorum. Kullandığım tüm harici disk ürünlerinde(telefonun hafıza karı, flash bellekler tarzı küçük diskler) Autorun.inf adında normal bir klasör açarak bunu salt ve sistem dosyası haline getiriyorum. Bu küçük önlem bir çok kopyala yapıştırla yapılan spread virusunu devre dışı kılıyor zaten. :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı