Harici diske girilmiyor

Yok mu daha önce başına gelen. Disk kutusu mu alalım yoksa R-studio gibi düzgün klasörleri ile geri getiren program var mı? D diskini deneyeyim. R-Studio bulamadı o dosyalarımı.

Yok mu daha önce başına gelen. Disk kutusu mu alalım yoksa R-studio gibi düzgün klasörleri ile geri getiren program var mı? D diskini deneyeyim. R-Studio bulamadı o dosyalarımı.
Sorun, disk kutusunun çözebileceği bir sorun değil benim anladığım kadarı ile.
Sorunlu diskiniz harici kutu içerisinde ve siz yeni bir kutu almayı mı soruyorsunuz tam anlayamadım? Söylediğim gibi bu durumun çözümünün kutu olacağını sanmıyorum fakat illa denemek istiyorum derseniz sorunlu diskinizi kutusunun içerisinden dikkatlice çıkartıp sata kablosu ile direk anakarta da bağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kutu içerisinde değil normal bir harici disk işte bazı yerlerde okuma kafasını arızalıdır yeni kutu alıp oraya takın gibi şeyler yazıyor bende bilmediğim için soruyorum. Öyle bir ihtimal varsa sipariş edeyim dikkatlice sökeyim takayım

Kutu içerisinde değil normal bir harici disk işte bazı yerlerde okuma kafasını arızalıdır yeni kutu alıp oraya takın gibi şeyler yazıyor bende bilmediğim için soruyorum. Öyle bir ihtimal varsa sipariş edeyim dikkatlice sökeyim takayım
Yine tam anlayamadım sanırım, yani harici disk kutusu alıp onunla mı deneyin diyorlar yoksa Hdd yi söküp Hdd' nin bir parçasını değiştirmekten mi bahsediyorlar.

Hocam rica etsem internet'ten araştırır mısın anlatamayacağım böyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır böyle bir şeye bütçe ayırmanıza gerek yok, ben hard diskin kafasını söküp onun yerine almaktan bahsediyorsunuz falan sandım bir ara. Videoda ki arkadaşın yaptığını yapmanıza gerek yok. Arızalı hard diskinizi, şu an sisteminizin kurulu olduğu hard disk gibi direk anakarta bağlamak varken kutu almanıza gerek yok. Eğer ki sorununuz Hdd değil de kutusu ise bu işlem çözüm olacaktır hatta veri aktarımı daha hızlı olacağı için avantajlı da olacaktır. Sisteminizde Cdrom varsa ona takılı kabloları söküp arızalı Hdd' ye bağlamanız yeterli olacaktır.

Son düzenleme:
Yok mu aynısı başına gelip sorunu çözen.? D diskinden kurtarmayı denemek istiyorum R-Studio gibi kaliteli bir program var mı tarama yapabileceğim. R-Studio göstermedi verilerimi.
Profesyonel yapanlar var fakat dolar bazlı istiyorlar 800 900 lira tutuyor. @Recep Baltaş Recep Bey yardımcı olabilme şansınız var mı.?
Sürekli konu açmaktan sıkıldım yok mu çözüm önerisi yapacak birisi diğer diskimi Seagate değişim yapacaktı fakat kargo ile göndermesi daha pahalıya denk geliyor. UPS kargo firmasını aradım Hollanda'ya 150 gram ağırlığında paketi yollayacağım dedim 70 dolar dediler. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı