Harici Diski SSD olarak kullanma

visual26

Hectopat
Katılım
17 Mayıs 2014
Mesajlar
5
Beğeniler
1
Başka forumlarda yazdım cahiller güldüler fakat burada biraz da olsa halimden anlanacağı kanısındayım. SSD ler usb bellek teknolojisiyle çalştıklarına göre taşınabilir disk te usb bellek teknolojisiyle çalıştığına göre windowsu taşınabilir diske kursak ve bundan boot etsek ssd performansına yakın sonuç alabilir miyim ama harici mekanik disk değil ,usb belllek tarzında çalışan harici disk neden böyle sorduğum ise bu diskler ssd den kat kat ucuz.
 

albaywolf

Kilopat
Katılım
11 Eylül 2013
Mesajlar
3.830
Beğeniler
1.194
Birincisi, o şekilde kurulum yapmak hiç kolay bir iş değil. İkincisi, USB belleğin hızı ve kapasitesi SSD kadar olmaz. Üçüncüsü, diyelim bu kurulumu yaptın, her türlü USB'nin hız sınırlarına takılacaksın. O iş yaş yani.
 

emrah_8

Hectopat
Katılım
5 Mart 2014
Mesajlar
651
Beğeniler
142
Harici diskten kastınız depolama amacıyla olan, 1-2-3TB lık taşınabilir diskler ise onlarda mekanik disk olarak biliyorum.
Sizin dediğiniz gibi olsun diyelim, bir sddyi harici olarak usbden çalıştırmak gene hızını frenleyecektir.
 

BlackBurn

Kilopat
Katılım
31 Temmuz 2013
Mesajlar
1.653
Çözümler
13
Beğeniler
751
Taşınabilir disk = Sabit disk (Hdd) . Şimdi senin dediğini biraz daha açarsak. Taşınabilir disk alsak ssd performansına yetişir mi ? Cevabı hayır. Hdd'de mekanik parçalar var. Ssd de ise herşey elektronik. O yüzden Ssd, Hdd'yi geçiyor. Sen 10000 rpm bir hdd alsan Ssd'yi gene geçemez. Usb'den hdd'yi çalıştırınca hem hız limiti var, hem de Sata kadar güç vermiyor.
 Yukarı