Harici Diskin İçindeki Okunmayan Dosyaları Kurtarma

JonTurk06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
10 yıldan daha fazladır elimde olan harddiskimin içindeki dosyaları belki yeni aldıgım bilgisayarda kurtarırım umuduyla bugün tekrar bilgisayara bagladım. İlk seferinde unuttugum resimleri, dosyalarımı bile gösterdi ama bu bilgisayarı bile kilitledigi için USB'yi mecburen tak çıkar yaptım, onu yaptığımdan beri o resimlerimin oldugu klasör hariç digerlerini gösteriyor ama o gösterdiklerini de kopyalayıp bilgisayara atarak kurtarmak istedigimde hepsini sanki 1 saniyede kopyalanmış gibi gösterip aslında hiçbir şey kopyalamıyor. Ben bu diske ne yapacagım? O ilk başında gösterdi resimleri ilk yaptığımdaki gibi göstermesi için ne yapmam gerek? Şu an o resimlerin oldugu klasörün içerisinde 2 adet daha klasör var birine tıkladığımda içinde hiçbir şey gözükmüyor, digerine tıkladığımda "dosya veya dizin bozuk, okunamaz durumda" hatası veriyor, bunları hallettik diyelim o diskin içindeki dosyaları kopyalayıp bilgisayarıma atmak istedigimde de olmuyor, ne yapmam gerek? Dosya kurtarma programları var fakat onlar silinen dosyalar için diye biliyorum. Benim disk doslaları gösteriyor ama yarım yamalak açıyor, açtıklarını kopyalamama izin vermiyor, saçma sapan hareketleri var. Ben bu diskin içindeki dosyaları kayıp etmeden içindekileri nasıl kullandıgım bilgisayara aktarabilirim?

Recuva programı bu konuda çok başarılı hocam, özellikle de Recuva TechEdition, ama diğer versiyonları (Pro, Biz) da on numara. Bunlardan biriyle tarayın cihazı.

Yeni konular

Geri
Yukarı