Harici Diskin İçindeki Veriler Gözükmüyor

unixcreative

Centipat
Merhaba
Elimde yakınımın Samsung 1TB harici diski mevcut.
Sanırım MacOS üzerinde açmaya çalışırken verileri kaybetmiş ama ekran görüntülerinde gözüktüğü gibi diskte 663GB veri mevcut ama bu veri gözükmüyor.
Ben Recovery programı aracılığı ile 750GB Veri kurtarımı yaptım ama bu diskteki verilerin silinmediğini düşünüyorum.
Büyük ihtimalle yanlış bir işlem sonucu böyle bir sıkıntı var ve basit bir çözümü olduğuna inanıyorum.
Ek olarak sanırım kurcalarken diskin HFS+ Formatında oldugunu gördüm ama diskin daha önce bu formatta olmadığını biliyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

...... Ekran Görüntüleri .....

Ekran Resmi 2020-04-25 20.59.26.png

Ekran Resmi 2020-04-25 20.59.55.png

Ekran Resmi 2020-04-25 21.00.35.png

Ekran Resmi 2020-04-25 21.01.17.png

Ekran Resmi 2020-04-25 21.01.34.png

....

Merhaba
Elimde yakınımın Samsung 1TB harici diski mevcut.
Sanırım MacOS üzerinde açmaya çalışırken verileri kaybetmiş ama ekran görüntülerinde gözüktüğü gibi diskte 663GB veri mevcut ama bu veri gözükmüyor.
Ben Recovery programı aracılığı ile 750GB Veri kurtarımı yaptım ama bu diskteki verilerin silinmediğini düşünüyorum.
Büyük ihtimalle yanlış bir işlem sonucu böyle bir sıkıntı var ve basit bir çözümü olduğuna inanıyorum.
Ek olarak sanırım kurcalarken diskin HFS+ Formatında oldugunu gördüm ama diskin daha önce bu formatta olmadığını biliyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

...... Ekran Görüntüleri .....

Eki Görüntüle 545640

Eki Görüntüle 545641

Eki Görüntüle 545642

Eki Görüntüle 545643

Eki Görüntüle 545644

....
Diskte 663 MB veri olduğu gözüküyor.

Diskte 663 GB değil, 663 MB veri var. Disk bir şekilde formatlanmış ya da dosyalar elle silinmiş. Restorer Ultimate ya da Easeus ile kurtarabildiğiniz kadarını kurtarın. Üstüne veri yazılmış ise şansınız zor tabi.

Diskte 663 GB değil, 663 MB veri var. Disk bir şekilde formatlanmış ya da dosyalar elle silinmiş. Restorer Ultimate ya da Easeus ile kurtarabildiğiniz kadarını kurtarın. Üstüne veri yazılmış ise şansınız zor tabi.

Gözümden kaçtığı için kusura bakmayın. Easeus yardımı ile 750gb kurtarım yaptım. Acaba verileri normal görebilme ihtimalim olabilirmi diye düşünmüştüm 663GB olarak gördüğüm için.
Teşekkürler iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı