Harici diskten diğer diske virüs geçebilir mi?

canofline

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1 Tb segate harici disk
Harici diske crackli oyun indirmeyi düşünüyorum yani virüs çıkması yüksek. Eğer virüs çıkarsa diğer diske yani Windows kurulu diske virüs geçer mi?

Windows 11 ve orijinal format atma işlemi nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
İhtimal var hocam. Fakat böyle bir şey olursa temiz kurulum yaparsanız sorun çözülür.
Windows 11 kurulum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Aloe Vera.

İhtimal var hocam. Fakat böyle bir şey olursa temiz kurulum yaparsanız sorun çözülür.
Windows 11 kurulum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam laptopu yeni aldım Windows 11'i de orijinal format atınca gene orijinal olur mu bilmiyorum. Yeni aldığım için crackli oyun indirmek istemiyorum ama harici disk olduğundan indiresim var sizce indirmek mantıklı olur mu?

@Aloe Vera.

Hocam laptopu yeni aldım Windows 11'i de orijinal format atınca gene orijinal olur mu bilmiyorum. Yeni aldığım için crackli oyun indirmek istemiyorum ama harici disk olduğundan indiresim var sizce indirmek mantıklı olur mu?

Hocam crack tehlikeli fakat içinizde kalacağına deneyin derim. Zaten temiz kurulum yaptığınızda sorununuz çözülür. Orijinal ISO dosyası(Microsoft'un kendi sitesinden indirirseniz) kullanırsanız sorun olmaz.

Harici diske crackli oyun indirmeyi düşünüyorum yani virüs çıkması yüksek. Eğer virüs çıkarsa diğer diske yani Windows kurulu diske virüs geçer mi?

Windows 11 ve orijinal format atma işlemi nasıl olur?
Virüs geçebilir virüse bağlı, lisans çeşidine göre cihazda kalır, adam gibi br yerden indirirsen başına iş açmazsın ve antivirüs kur, mümkünse kaspersky.

Lisans da çeşidine göre kalır.

Sanılanın aksine korsan oyunların çoğunda zararlı yazılım yok. Ancak siz oyunu yüklerken başka bir şey de yüklerseniz oyundan bağımsız olarak bilgisayarınıza bir zararlı yüklersiniz. Zararlılar truva atı değilse genelde harici diskleri tercih etmezler. Özellikle de NTFS formatlı diskleri. Siz bilgisayarınızı korumak için bir antivirüs yazılımı kurmayı düşünün derim. Sorun yaşarsanız da bilgisayara temiz kurulum yaparsınız. Ama oyunun kayıt dosyalarını her formatta manuel yedeklemelisiniz. Steam'den alınmış oyun gibi olmaz.

Geri
Yukarı