Harici ekran kartı otomatik devreye girer mi?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Laptopumda Vega8 ve RX560X ekran kartı var. Oyunlarda otomatik olarak RX560X devreye girip çalıştırır mı yoksa ben mi Windows'un grafik ayarları kısmından eklemem lazım oyunu?

Genelde çalışır. Fakat oyunların optimizasyonuna göre değişir. Örneğin LoL, Valorant, Zula gibi oyunlar entegreyle çalışabilir.

Hocam sizin laptop yeni mi? 😂

Güç seçenekleri-yüksek performans yaptığınız zaman otomatik RX 506X devreye girer.
Güç planı işlemci ye dayalı diye biliyorum. Bugüne kadar hiç böyle bir cevap duymadım ben..
Genelde çalışır. Fakat oyunların optimizasyonuna göre değişir. Örneğin LoL, Valorant, Zula gibi oyunlar entegreyle çalışabilir.

Hocam evet :D

Hocam güç planımda Ryzen Blanced yazmakta değiştirmem gerekir mi ?

Normal şartlarda girmesi gerekiyor. Girmezse, rehbere bakabilirsiniz.

Bunu da deneyebilirsiniz. Çok öneriyorlar ama ben ne zaman açsam ekran kartı tam kapasite çalışıyor çözemedim ondan kapalı bende.

Dosya Ekleri

• 1618788809688.png
    1618788809688.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 46
Hocam zaten tam kapasite çalışması kullanmasıdır :D

Anlatamadım galiba benim hatam. Boşta dahi 6 GB RAM'i kullanıyor ve tam MHz de çalışıyor. Öyle olmaz boştayken bomboş durur. Sonuçta yük yok üstün de.
Şu an arkada Yandex ve görüntülü konuşma açık ondan biraz sıcak ama çalışması olması gerektiği gibi.

1618790202780.png

Niye şaşırdınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı