Çözüldü Harici ekran kartını devre dışı bırakınca ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

juger00

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım birkaç gündür ekran kartı arızası nedeniyle zorlamak istemiyorum. Kimi tamirci ekran kartımı devre dışı bırakmamı ve onboard üzerinden kulanmamı söyledi. Fakat bilgisayarımda sadece bir adet ekran kartı gözüküyor ve devre dışı bırakınca sadece video FPS'i düşüyor onun dışında parlaklığı artırıp azaltamıyorum. Malum sınav haftası bilgisayarı tamire götüremem, merak ettiğim konu ise ekran kartını devre dışı bırakınca niye görüntü gitmiyor? Acaba görünmeyen bir onboard ekran kartım mı var?

Çözüm
Kurulum yaptınız mı?
Bir de rehbere göre dahili ekran kartını güncellemeyi deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşlemci kısmı .

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20 KB · Görüntüleme: 50
İşlemcinde dahili GPU bulunuyor. Ürün Teknik Özellikleri

İşlemcinin GPU driverını yükledikten sonra ilk attığın görüntüdeki harici olanı devre dışı bırakabilirsin. Bu işlemi yapmadan önce ilk attığın görüntüdeki yere Intel HD Graphics adında bir cihaz daha geldiğinden emin ol ama.

Tamamdır hocam. Daha sonra tekrar bakın. Duruma göre yazarsınız.

İndirdim, şimdi ne yapacağım, görünürde bir şey değişmedi.
İşlemcinde dahili GPU bulunuyor. Ürün Teknik Özellikleri

İşlemcinin GPU driverını yükledikten sonra ilk attığın görüntüdeki harici olanı devre dışı bırakabilirsin. Bu işlemi yapmadan önce ilk attığın görüntüdeki yere Intel HD Graphics adında bir cihaz daha geldiğinden emin ol ama.

Chipset sürücüsünü de indirip kurun.
"Chipset INF Yardımcı Programı" Chipset INF Yardımcı Programı
Bu şekilde .

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38,2 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum yaptınız mı?
Bir de rehbere göre dahili ekran kartını güncellemeyi deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam ben de aynı işlemci ve ekran kartına sahibim. İntel grafik sürücüsünü kurarken "bu yazılım sistem gereksinimlerini karşılamıyor" hatası alıyorum.

Hocam ben de aynı işlemci ve ekran kartına sahibim. İntel grafik sürücüsünü kurarken "bu yazılım sistem gereksinimlerini karşılamıyor" hatası alıyorum.
Sağ tıkladım ve oradan güncelledim site videoda ki gibi değil biraz daha karmaşık .
AMD Radeon HD 7600M için sürücüler
Şu siteye bir bak istersen .

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı