Harici ekran kartını devre dışı bırakma

Merhaba arkadaşlar. Bende bir APU ekran kartı, bir de harici NVIDIA 9800GT 2 GB 256 bit ekran kartı var. Ben ekran kartımı kullanmak istemiyorum çünkü DirectX 10 destekliyor. APU ise DirectX 12 destekliyor. APU ekran kartıma nasıl geçerim? İşlemci: AMD A10-7870K

38263994_308121486601218_3078555055087943680_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ayarlarından birincil grafik kartını onboard olarak değiştirebilirsin
onu nerden yapıcagım biraz yardımcı olurmusun
İlginç. Normalde anakarta monitörü bağlayarak entegre kullanılıyor zaten biliyorsun. Diğer arkadaşların dediklerini de dene bakalım ne olacak. DDU ile driverı silip temiz kurulum yapmayıda deneyebilirsin tabi sorun driversa.
denedim

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
BIOS Sıfırlama Rehberi -> CMOS jumper reseti uygulayın.

DDU rehberini tarife göre uygulayın. Tek fark olarak üsteki 7. tuşa basacaksınız. Bilgisayar kapandığında ekran kartını söküp ardından CMOS jumper reset ile BIOS'u sıfırlayacaksınız. Ardından bilgisayarı açıp görüntü alabilmeniz lazım. Alamıyorsanız port bozuk olabilir.

Ekran kartını söküp, anakartın görüntü çıkışına görüntü kablosunu bağladığında APU'dan görüntü alabilirsin. Görüntü gelmiyorsa ekran kartı takılıyken BIOS ayarlarından onboard görüntüyü aktifleştirmelisin. Daha sonra yine görüntü kablosunu anakart üzerinden bağlamalısın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı