Harici Ethernet kartı önerisi

BGaddare

Hectopat
Merhaba, bugün 1000MBPS'ye geçtim. Elimde eski anakarta sahip bir PC var maalesef 1000MBPS desteklemiyor. Harici Ethernet kartları ile 1000MBPS alabilir miyim? Eğer alabilirsem hangi Ethernet kartını almalıyım? Teşekkürler.

450 MB sınırı var USB 2.0'ın. Cok memnun kalmazsınız hocam. Durumunuz varsa direkt sistem degisin.

İş bilgisayarım efendim bu, sadece download ve upload yapıyorum.

Üstte olan yine donustucu ile kullanacagından tam performansını verecegini sanmıyorum. Keza altta attıgın markasız, fason mal.

Yabancı forumlarda en cok onerilen bu, lakin bu da o kadar iyi degil. 80-90 civarını 400-450'ye cıkarıyormus.

Deneyeceğim teşekkürler.

Son eklememi gördünüz değil mi? Mesajı düzenledim de anakartınızda 3.0 port olmadığı için o adaptörlerle de 1 Gbps kullanamazsınız.

Teşekkürler.

Gigabit internet ile ne yapmayi dusunuyorsun ki, ona gore bosverip parani bosa harcama derim. O sokete takabilecegin en baba islemci bile 4K videolari izlerken, sikistirilmis dosyalari indirirken darbogaz yapacaktir, (Bendeki 5600H bile Steam'den indirme yaparken %60 CPU kullanimini ulasiyor keza GPU hizlandirma kapaliyken 4K video izlerken de benzer durum.). Elinde Gigabit interneti kullanabilecegin en mantikli senaryo depolama sunucusu olarak kullanman o sistemi ki o zaman iGPU'un oldugunu varsayarak ekran kartini cikarip PCI-e ethernet kartlarini edinmen daha faydali olacaktir.

Gigabit internet ile ne yapmayi dusunuyorsun ki, ona gore bosverip parani bosa harcama derim. O sokete takabilecegin en baba islemci bile 4K videolari izlerken, sikistirilmis dosyalari indirirken darbogaz yapacaktir, (Bendeki 5600H bile Steam'den indirme yaparken %60 CPU kullanimini ulasiyor keza GPU hizlandirma kapaliyken 4K video izlerken de benzer durum.). Elinde Gigabit interneti kullanabilecegin en mantikli senaryo depolama sunucusu olarak kullanman o sistemi ki o zaman iGPU'un oldugunu varsayarak ekran kartini cikarip PCI-e ethernet kartlarini edinmen daha faydali olacaktir.
Ana bilgisayarımda gigabit kullanıyorum. Bunda da olabilir mi onu araştırıyordum. Usb2.0 üzerinden 450 mbps kadar alabileceğimi öğrendim. iGPU var ama yaptığım iş için yeterli değil o yüzden harici ethernet için usb portunu kullanmak zorundayım.

Ana bilgisayarımda gigabit kullanıyorum. Bunda da olabilir mi onu araştırıyordum. Usb2.0 üzerinden 450 mbps kadar alabileceğimi öğrendim. iGPU var ama yaptığım iş için yeterli değil o yüzden harici ethernet için usb portunu kullanmak zorundayım.
Ne is yapiyorsunuz ki, dedigim gibi yuksek hizli internet kullanirken darbogaz yasayip bir kac megabit fazladan alma pahasina bosuna para verme olasiliginiz var.

Geri
Yukarı