Harici hard disk görünmüyor

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Hitachi
Anakart
Ecs G41 Tr-3
Hard diski takıyorum aygıt yöneticisinde gözüküyor fakat bu bilgisayarda gözükmüyor bilgisayar yönetiminde disk görünüyor başlat dediğimde veri hatası döngüsel artıklık denetimi.
Hatası alıyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    104,4 KB · Görüntüleme: 68
Hiç başlatılmamış ve işlenmemiş bir disk bölümü olarak gözüküyor.

Bu durum ilk alınıp hiç kullanılmamış ya da bir süre kullanıldıktan sonra da karşılaşılan bir hatadır, ki en sevmediğimizdir. Verilerim ya kaybolursa korkusu.

Benim önerim başlatılmamış şekilde gözüken disk bölümünü "verileri kaybetmeden başlatma" şeklinde bir arama yapıp gereken adımları izlemeniz.

Eğer ki zaten önemli değil verileri kaybetsem de olur deme durumunuzda biraz daha kolay çözüm bulabilirsiniz.

Wizard Partition tool bu programı indirip format atmayı deneyin.

Bilgisayara sorun çıktıktan sonra format atmıştım.

Hiç başlatılmamış ve işlenmemiş bir disk bölümü olarak gözüküyor.

Bu durum ilk alınıp hiç kullanılmamış ya da bir süre kullanıldıktan sonra da karşılaşılan bir hatadır, ki en sevmediğimizdir. Verilerim ya kaybolursa korkusu.

Benim önerim başlatılmamış şekilde gözüken disk bölümünü "verileri kaybetmeden başlatma" şeklinde bir arama yapıp gereken adımları izlemeniz.

Eğer ki zaten önemli değil verileri kaybetsem de olur deme durumunuzda biraz daha kolay çözüm bulabilirsiniz.

O bölümü nereden arayacağım veriler gerçekten önemli küçüklük aile fotoğrafları filan.

Yani, bayağı Google'latsak adım adım buluruz veri kaybetmeden denenebilecek her şeyi diye düşünüyorum.

Referans olması amaçlı paylaşıyorum ama birçok kaynak deneyebilirsiniz: Bunu bir deneyin tepeden tırnağa okuyarak.

Hocam okudum indirdim 698 GB hard diski gördü fakat üstüne tıklayınca tepki yok.

Yani, bayağı Google'latsak adım adım buluruz veri kaybetmeden denenebilecek her şeyi diye düşünüyorum.

Referans olması amaçlı paylaşıyorum ama birçok kaynak deneyebilirsiniz: Bunu bir deneyin tepeden tırnağa okuyarak.

Sorun çözülmedi taradı fakat hiçbir sonuç.
Çıkmadı 2.5 saat tarama sonucu Gine'de teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam okudum indirdim 698 GB hard diski gördü fakat üstüne tıklayınca tepki yok.

Sorun çözülmedi taradı fakat hiçbir sonuç.
Çıkmadı 2.5 saat tarama sonucu Gine'de teşekkür ediyorum.

Benim son bir önerim de olacak, bu HDD diski farklı cihazlara takarak da deneyebilir misiniz? Bazı durumlarda cihazdan cihaza bile diskin okunması değişebiliyor, özellikle bahsi geçen disk HDD ise. Umarım denemeleriniz sonuç verir.

Benim son bir önerim de olacak, bu HDD diski farklı cihazlara takarak da deneyebilir misiniz? Bazı durumlarda cihazdan cihaza bile diskin okunması değişebiliyor, özellikle bahsi geçen disk HDD ise. Umarım denemeleriniz sonuç verir.

Maalesef hiçbiri okumadı😊

Geri
Yukarı