Harici hard disk virüs taraması nasıl yapılır?

FazliBasturk

Hectopat
Daha fazla  
Kuzenimin bilgisayarına virüs bulaşmış, düzeltmek basit zaten 64 Bit atılması gereken PC'ye 32 Bit sistem atılmış. Format atıp 64 Bit kuracağım. Fakat silinmemesi gereken fotoğraflar var. Evde 8 GB'lik bir flashım var fotograf tek atışta sığmıyor. Uğraştırıcaktı bayağı yani. Ben de direkt diskini söküp bilgisayara takacağım ( laptop hard diski ). Evde taşınabilir hard disk kablosu var onunla PC'ye bağlayacağım. Ama benim bilgisayara bulaşırsa çok kötü olacak, PC'mde çok dosya var. Hard diski PC'me bağlayınca direk virüsü o diskte tarayacak bir program var mı? USB virüs tarayıcıları var ama PC'ye takınca USB olarak gözükmeyecek yüksek ihtimal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu açtım benzer bir durumla alakalı onaya düşmedi ama buradan da yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum dahili SSD ve HDD + harici HDD ve SSD var bunların içlerinde ki verileri kaybetmeden kesin olarak virüslerden nasıl kurtulabilirim?

Konu açtım benzer bir durumla alakalı onaya düşmedi ama buradan da yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum dahili SSD ve HDD + harici HDD ve SSD var bunların içlerinde ki verileri kaybetmeden kesin olarak virüslerden nasıl kurtulabilirim?
Kaspersky 1 aylık deneme sürümü sonrasında ücretsiz seçeneğini indirin.Hardiske tam tarama yapın.Virüs olup olmayacağını söyleyecektir.

Kesin virüs bulma diye bir şey yok fakat Kaspeesky çok etkili bir antivirüs. Ama emin olmak için Bitdefender+Kaspersky+Malwarebytes antivirüslerini istediğiniz sırayla teker teker indirip tarama yapabilirsiniz. En sonunda da Windows Defender'ı kullanabilirsiniz.(virüs tespiti konusunda Defender da fena değil)

Geri
Yukarı