Harici harddisk alınır mı?

liberosis

Femtopat
Daha fazla  
Samsung M3 500GB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk (STSHX-M500TCB) | Trendyol arkadaşlar masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve 240GB olan bir SSD takılı fakat yeterli olmuyor bu yüzden harici harddisk almayı düşünüyorum linkteki ürün nasıl? Veya sizin tavsiyeniz var mı? Ayrıca harici harddisk ile oyun oynarken herhangi bir takılma donma FPS'de düşüşler olur mu takılı SSD'ye nazaran? Linkte verdiğim harddisk USB 3.0 çoğu kişi olmaz diyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung M3 500GB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk (STSHX-M500TCB) | Trendyol arkadaşlar masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve 240GB olan bir SSD takılı fakat yeterli olmuyor bu yüzden harici harddisk almayı düşünüyorum linkteki ürün nasıl? Veya sizin tavsiyeniz var mı? Ayrıca harici harddisk ile oyun oynarken herhangi bir takılma donma FPS'de düşüşler olur mu takılı SSD'ye nazaran? Linkte verdiğim harddisk USB 3.0 çoğu kişi olmaz diyor yardımcı olursanız sevinirim.
SSD'ye nazaran tabiki performans düşüşü olacaktır.

SSD'ye göre yavaş kalır. USB 3.0 üzerinden bağlantı sağlanacağı için bir sıkıntı yaşamazsınız. Oyun oynamak için satın alacaksanız normal harddisk satın alın.

Donma, takılma olmuyor. Aynı diski ben de uzun süre kullandım. Fakat 500 GB modeli için çok çok fazla o fiyat.

Oyun oynarken herhangi bir FPS düşüşü olmaz mı yani?
SSD'ye nazaran tabii ki performans düşüşü olacaktır.

Ne kadar etkiler harici harddiskten oyun oynamak
SSD'ye göre yavaş kalır. USB 3.0 üzerinden bağlantı sağlanacağı için bir sıkıntı yaşamazsınız. Oyun oynamak için satın alacaksanız normal harddisk satın alın.
Normal harddisk ile harici arasında çok fark var mıdır acaba taşınabilir olması her türlü benim daha çok işime geliyor . Zaten hali hazırda bir ssd takılı kasaya fakat yer kalmadı artık ben de harici alıp bundan sonra yüklemek istediğim oyunları vs. taşınabilire yüklemek istiyorum ssd ye göre çok mu yavaş kalır fps de ne kadar düşüş olur yani

Geri
Yukarı