Harici harddisk takılıyken PC açılmıyor

esenyel20

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Harici harddisk takılıyken pc açılmıyor ama çıkarttığımda bilgisayar normal şekilde açılıyor. Ne yapmam gerekir? Biosla ilgili muhtemelen. Nasıl ayarlanır? İlgilenirseniz seviniyorum.
MSI 970 GAMING Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart. Bilgisayarı yeni topladım. Tek sorun bu.

Merhaba,

Bahsettiğin gibi bios ayarlarından. Harici bellek takılınca ordan başlatmaya çalışıyor bilgisayarı. O ana kart için hangi tuş bilmiyorum ama f2,f5 veya dell tuşları oluyor genelde (Bazen bilgisayar açılırken ana kart markasının gösterildiği esnada altta hangi tuş ile bios ayarlarına girebileceğin yazıyor). Bu tuşlara bilgisayarı açma tuşuna bastıktan sonra sürekli bas-çek(basılı tutma). Bios ekranı gelince boot sekmesine git ve orada windowsun kurulu olduğu diski en üste taşı. Sorun ortadan kalkacaktır.

İnternete bios ayarlarına girm diye aratsan resimli veya videolu anlatım da bulabilirsin.

Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı