Harici harddisk yavaşladı

Önceden harddiske bir dosya attığımda saniyede 20 MB civarı indiriyordu. Fakat şimdi saniyede 200KB'a kadar düştü yani önceden 90 GB'lık bir dosyayı 20 dk da falan atarken şimdi 10 GB'lık dosyayı bir günden fazla diyor neden böyle oluyor anlamadım. Eğer bir çözümü varsa yazabilir misiniz?

Önceden harddiske bir dosya attığımda saniyede 20 MB civarı indiriyordu. Fakat şimdi saniyede 200KB'a kadar düştü yani önceden 90 GB'lık bir dosyayı 20 dk da falan atarken şimdi 10 GB'lık dosyayı bir günden fazla diyor neden böyle oluyor anlamadım. Eğer bir çözümü varsa yazabilir misiniz?
Disk kac senelik? HD Tune ile Quick scan işaretli olmadan tarama yapın.

Son düzenleme:

HDD sentinel ile ömrüne bir bakar mısınız?

kb ben aynı kişiyim ceza yediğimden dolayı cevap veremedim disk sanırım 7 senelik
HDD sentinel ile ömrüne bir bakar mısınız?
ömrüne baktım o dediğiniz uygulamadan 1000 günden fazla diyor
nasıl yapabilirim anlatabilirmisiniz

KB ben aynı kişiyim ceza yediğimden dolayı cevap veremedim disk sanırım 7 senelik.

Ömrüne baktım o dediğiniz uygulamadan 1000 günden fazla diyor.

Nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz.

Regenerator yanlış hatırlamıyorsam bununla deneyin bir düzeltmeyi ben dün yaptım bad sector olan bir yer varsa kapatıyor ve kullanıma devam ettiriyor veya Low bad var ise de onları düzeltiyor denemeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı