Harici HDD CrystalDiskInfo sağlığında "dikkat" yazıyor

sertac67

Kilopat
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG

Ne anlatıyor acaba ?

Hocam HDD Tune Pro deneme sürümü dolduğundan programı tekrar açamıyorum. Normal sürüm ile denediğimde yani quick scan yaptığımda yeşil olarak gözüküyordu.

Ekran Alıntısı.PNG

Sonuçlar böyle çıktı bir siteden full olarak bulabildim ve warning yazısını görünce dünyam başıma yıkıldı.

Şu an yapıyorum ne kadar sürer acaba bu işlem? Bir de böyle ne kadar süre devam eder? Laptopu alalı 3 sene oldu hatta 4 olacak garantisi bitti yani.

Şu an yapıyorum ne kadar sürer acaba bu işlem? Bir de böyle ne kadar süre devam eder? Laptopu alalı 3 sene oldu hatta 4 olacak garantisi bitti yani.
Ne kadar süreceğinin garantisini veremem fakat iyi de olduğunu söyleyemem. Tavsiyem verilerinizin bir yedeğini başka güvenli bir ortamda her şeye rağmen tutmanız. İşlem ise biraz uzun sürebilir. Yaklaşık 3 saat civarı, daha kısa veya daha uzun da olabilir. Sabırla bitmesini bekleyin.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki servisine göndersem onlar halledebiliyorlar mı? Yoksa yeni bir HDD mi almam gerekiyor?

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki servisine göndersem onlar halledebiliyorlar mı? Yoksa yeni bir HDD mi almam gerekiyor?
Laptopu alalı neredeyse 4 sene olacak demişsiniz yani garantisi dolmuş. Bu durumda servis herhangi bir değişim yapmayacaktır ücretsiz şekilde.

Ek olarak sabit disklerde genel itibariyle onarım işi biraz maliyetli, kimi zaman diskin kendi masrafını bile geçebiliyor. Bu nedenle gerek yok, error scan sonucuna göre yeni bir HDD alabilirsiniz. Bunu da ölene kadar kullanmaya devam edersiniz ama kritik veriler için pek güvenmeyin.

Test bitince de sonucu bizimle paylaşırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı