Çözüldü Harici HDD RAW oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Huso112

Hectopat
Makaleler
1
Herkese merhaba dostlar. İçinde önemli veriler olan harici HDD yarıda kesilen partisyon ayırma süreçlerinden dolayı ve mini tool Partition Wizard'daki Save disk olayından dolayı RAW'a dönüştü. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
1618752430777.png

chkdisk komutu işe yaramaz mı?

İşe yarayabilir. chkdsk /f Y: yazıp dener misiniz? Emin misiniz dediğinde Y yazarsınız. Sorun çözülmezse veri kurtarma yazılımlarını kullanabilirsiniz.

EaseUS veya Recuva gibi bir kurtarma programına ihtiyacınız var.
Ben Linux ta kullanıyorum isterseniz oradan bir şey yapılabiliniyor ise yaparım.
İşe yarayabilir. chkdsk /f Y: yazıp dener misiniz? Emin misiniz dediğinde Y yazarsınız. Sorun çözülmezse veri kurtarma yazılımlarını kullanabilirsiniz.
Sonuç:
Microsoft Windows [Version 10.0.19042.928] (c) Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır. C:\WINDOWS\system32>chkdsk /f Y: The type of the file system is NTFS. The first NTFS boot sector is unreadable or corrupt. Reading second NTFS boot sector instead. Unable to determine volume version and state. CHKDSK aborted. C:\WINDOWS\system32>

Ben Linux ta kullanıyorum isterseniz oradan bir şey yapılabiliniyor ise yaparım.
Linux içinde gözükeceğini sanmıyorum. Şansınızı deneyebilirsiniz.

@Enes3078'in dediği yöntemi deneyebilirsiniz. Eğer olmazsa dediğim programları kullanmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı