Harici HDD'ye Kali Linux kurma

Kullanıcı1355

Hectopat
Herkese merhaba. Harddisk'e Kali Linux kurmak istiyorum. Flash belleğimi bulamadığım için bir aparat ile bilgisayarıma bağladığım HDD'ye kurmak zorundayım. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer hayatınızda hiç Linux kullanmamış biriyseniz başka Linux dağıtımlarını da tercih edebilirsiniz. Kali Linux'ta yapabileceğiniz her şeyi diğer dağıtımlara kurarak yapabilirsiniz. Kali Linux'un içinde kullanmadığım tonla araç olduğu için bir tık yavaş geldi bana. Tercih size kalmış eğer başka bir Linux dağıtımı düşünüyorsanız kolay kurulumları sayesinde ubuntu ya da Linux Mint Tercih edebilirsiniz. Eğer vazgeçmezseniz aşağıya kurulum videosu bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer hayatınızda hiç Linux kullanmamış biriyseniz başka Linux dağıtımlarını da tercih edebilirsiniz. Kali Linux'ta yapabileceğiniz her şeyi diğer dağıtımlara kurarak yapabilirsiniz. Kali Linux'un içinde kullanmadığım tonla araç olduğu için bir tık yavaş geldi bana. Tercih size kalmış eğer başka bir Linux dağıtımı düşünüyorsanız kolay kurulumları sayesinde ubuntu ya da Linux Mint Tercih edebilirsiniz. Eğer vazgeçmezseniz aşağıya kurulum videosu bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Herkesin kullanma amacı farklı. İçinde az tool olan versiyonları da var. Sonuç olarak işletim sisteminin amacı sızma testi.

Kali Linux'ü şiddetle Virtualbox (sanal bilgisayar) üzerinden çalıştırmanızı öneririm...
Maalesef şuan kullandığım Laptop çok eski ve ikinci bir işletim sistemini kaldıramaz. Yeni bir laptop için para biriktiriyorum ve aldığımda virtualbox üzerinden kullanacağım.
HDD içerisinde dosyaların vs. varsa yedek al. Bu işlemi yaparken içindekiler silinicek.
Biliyorum. Zaten önceden biçimlendirdiğim bir HDD ye kurulum yapıyorum. Uyarınız için teşekkür ederim.
Kurulumu nasıl yapacağım acaba? Graphic install ile devam ettiğimde ağ yapılandırma ekranından ileriye gidemiyorum. (Yaklaşık 30 dakikadır bekliyorum bu ekranda.)

Dosya Ekleri

• 20200629_140903.jpg
    20200629_140903.jpg
    688 KB · Görüntüleme: 160
Son düzenleme:

Geri
Yukarı