HDD'ye Kali Linux Kurulumu

xMagician

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, elimde 500GB'lık ve 80GB'lık 2 adet HDD var. 500'lük olan şu an boş. İçerisinde herhangi bir işletim sistemi kurulu değil. Tüm işlerimi 80GB'lık HDD ile hallediyorum. Yapmak istediğim şey 500GB'a Windows 10 kurmak ve 80GB'ı tamamen formatlayıp içine Kali Linux kurmak. İnternette sadece USB üzerinden "live" olarak tabir edilen, USB'nin sürekli takılı olması gerektiği ve verilerin kaydedilmediği bir yöntem bulabildim. Sürekli USB üzerinden çalıştırmak istemiyorum. Kali'nin sadece hard disk üzerinde kalmasını ve verilerin kaybolmamasını istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

CMD'yi aç ve "diskmgmt" yazıp, disk yöneticisine gir. Sonrasında resimde göstermiş olduğum bölümde, sana ait olan harddiskin yerine sağ tıklayıp, "Birimi Küçült" butonuna basın ve oraya 81920 yazıp diski ayırın. (Resim kendi bilgisayarımdan ekran görüntüsü olarak alınmıştır. Sizin bilgisayarınızda farklı gözükecektir.)

Adsız.png

Bu şekilde Linux kurulumu sırasında 500GB lik bölümün ile 80 GB lik bölümü ayrı olarak görüceksin. 80GB'lik yeri seçip Linux'u kurabilirsin.

Adam sana tercihte bulunmanı istememiş.

CMD'yi aç ve "diskmgmt" yazıp, disk yöneticisine gir. Sonrasında resimde göstermiş olduğum bölümde, sana ait olan harddiskin yerine sağ tıklayıp, "Birimi Küçült" butonuna basın ve oraya 81920 yazıp diski ayırın. (Resim kendi bilgisayarımdan ekran görüntüsü olarak alınmıştır. Sizin bilgisayarınızda farklı gözükecektir.)

Eki Görüntüle 453286

Bu şekilde Linux kurulumu sırasında 500GB lik bölümün ile 80 GB lik bölümü ayrı olarak görüceksin. 80GB'lik yeri seçip Linux'u kurabilirsin.
Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı