Harici USB DAC'a verilen para gereksiz mi?

ashryn

Femtopat
Herkese selamlar, kendimce az çok Hi-Fi dinleme olayına girdim. İyi bir kulaklığım var fakat telefonum ve dizüstü bilgisayarım stok ses kartları var ve bildiğiniz gibi bunlar yeterli değiller. Sürekli müzik dinleyen birisiyim. FLAC arşivi yapmaya da başladım, güzel de bir kulaklık aldım fakat bunun hakkını vermek istiyorum. Birkaç araştırma sonucunda USB DAC olayını öğrendim. Sorum şu. eğer aşağıda linklerini verdiğim ürünleri alırsam beni tatmin eder mi? Yoksa şu an nasıl dinliyorsam aldıktan sonra da aynı şekilde mi olur?

Sık sık seyahat eden birisiyim bu yüzden derdim "telefonuma DAC bağlayayım oradan da kulaklığa mis gibi hakkını vere vere dinleyeyim" ya da aynı şekilde bilgisayar içinde geçerli bu durum. Bazı araştırdığım yerlere göre de DAC'ın pek bir fark etmediği, Dac'a verilen paranın birazcık gereksiz olduğu vurgulanmış. Bu işlerden anlayan birileri yardımcı olursa sevinirim. Forumda da konuları okudum ancak genellikle amplifikatör ile birlikte kullanılıyorlar. iBasso DC04 ve daha ucuza TempoTec SONATA HD PRO ürünlerini buldum ve aklıma yattılar. Sona'ta HD Pro'ya daha sıcak bakıyorum çünkü dediğim gibi hem telefon hem de bilgisayar için kullanacağım ve bilgisayarımda ne yazık ki Type-C girişi yok.

Geri
Yukarı