Harici USB Ses Kartı ile Mikrofon Tanınmama Sorunu

Ali Unutan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar yeni bir ürün almıştım geçenlerde.

Trust USB mikrofon tabii USB mikrofon olarak geldi ama tabii ki USB ses kartını harici verdiler ben de çalışır niyetiyle eve getirdim.

Şimdi sorunum şu, bilgisayara ses kartını takınca otomatik yüklemeyi yapıyor. Ses kartını tanıyor sorun yok ses kartına kulaklık hoparlör takınca çalışıyor ama mikrofonum çalışmıyor bu arada bu gönderiyi gördüm inceledim denedim sonuca varamadım.

[Çözüldü] USB Ses Kartı Aldım ama Mikrofonu Taktıgımda Ses Gelmiyor

Sizlere ekran görüntülerini atıyorum (şu an iki mikrofon bağlı denemeleri yaptığım esnada onboard mikrofonu çıkartmıştım tekrar taktım ama yine aynı sonuçlar.)

4.jpg

Hoparlörümden ses almaması için bu aygıtı dinle özelliği kapalı ancak her iki şekilde de hem onboard mic ve hem masaüstü sesleri dinlemesi için deneme yaptım masaüstü sesleri dinlerken sadece cızırtı veriyor.

55.png

Bir arkadaşımız bunu kapattığını söylemiş gönderisinde, ben de kapattım açtım ama yine sonuç alamadım.
6.png

Mic sesi açık düzeylerini değiştirerek denedim.
77.png

Ses kaliteleri ile oynamadım keza hiç ses algılamadığı için.

88.png

Eksik bırakmışım, bu PC özelliklerim.

99.png

Bu da aygıt yöneticisinde ses ile ilgili alan.

100000.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak taktığın usb ses kartının driverini yüklemelisin. Bilgisayarın bunu otomatiğe alması normal eğer almamış ise varsıyalan olarak ayarla. En son ses sorunlarını gider diye bilirsin yada ses ayarlarını sıfırlayabilirsin.Ses kartının modelini atabilirmisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı