Harici ve Dahili Ekran Kartı Birleştime

Semih Can Ateş

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar arkadaşlar. Sapphire AMD R7 265 2 gb 268 Bit ekran kartım var. Anakartta ise Intel HD 4600 1 gb grafik birimi var. Sanırım iki harici ekran kartı birleştirilebiliyor. Benim sorum şu; onboard ve harici ekran kartını birleştirme şansımız var mı? Yani 2 GB harici + 1 GB dahili ekran kartlarını birleştirerek toplamda 3 GB gibi bir rakama ulaşabilir miyim? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar :)

Onboard olan sistem belleğini kullanıyor. Harici olan da ihtiyaç duyarsa sistem belleğini kullanır zaten.

Mesela GTA 5'te ayarları yükseltirken üstte ne kadar grafik belleğine ihtiyacı olduğu yazıyor. Yüksek ayarlara alınca 3 GB ekran kartı istiyor. Benim ekran kartım da 2 GB. Acaba RAM'dan ekran kartına bellek aktarma şansımız var mı?

10 GB da aktarsan değişen bir şey olmayacak. GTA 5 2-3 GB VRAM kullanmaz. Ayarlar kısmında maksimum değerler belirtilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı