Harika Bir B777-300ER Kokpiti

Makaleler
24
Yer
İstanbul
777'de pilot olmak ister miydiniz? :)
20190817_154737.jpg

Pilot olsam A320 serisinden bir uçağı isterdim herhalde. Hem çok uzun süreli yorucu uçuşlar yok, hem uçak her şeyi pilot yerine yapıyor hem de boyutları küçük. :)

Not: Boeing sever bir realist.

737'den, 777'ye geçmiş bir pilotla konuşmam sonucunda bana gelişen sistem teknolojileri dışında hicbir fark yok demişti :) Sadece uçak kendi başına daha iyi uçuyor yorumunda bulunmuştu. Uzun uçuşlarda pilotun etkisi çok düşük seviyede. Yakıt sıcaklığı, seviyesi, basınç, klima vs. gibi sistemlerin işleyişini kontrol edip telefonla oynuyorlar :)

Uzun mesafeli uçuşta pilotun etkisi düşük de business'da 14 saatlik uçuş işkence gibi geliyorken kokpitte hareket alanım çok darken o kadar süre bulunmak istemezdim. Pilot olmak benim de hayalimdi ki şahsi lisans çıkarma ihtimalim hâlâ var ancak işin hayal kısmını kenara koyup gerçekçi düşünürsek ticari pilot olmak benim kaldırabileceğim bir sorumluluk olmazdı.

Uzun mesafeli uçuşta pilotun etkisi düşük de business'da 14 saatlik uçuş işkence gibi geliyorken kokpitte hareket alanım çok darken o kadar süre bulunmak istemezdim. Pilot olmak benim de hayalimdi ki şahsi lisans çıkarma ihtimalim hâlâ var ancak işin hayal kısmını kenara koyup gerçekçi düşünürsek ticari pilot olmak benim kaldırabileceğim bir sorumluluk olmazdı.
14 Saat ekonomide Los Angeles'e uçtum 777'de. Bir de ekonomiyi düşün. Ama koridor kenarı olduğum için sürekli kalkıp gezebiliyordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı