Haritaya Girme Süresi

ArdaAksoylu

Decapat
Merhaba rekabetçi maçlarına girerken veya basit eğlence gibi modlar girerken oyuna girme hızı baya düşük. Rekabetçi modda bize oyuna girme vaktı olarak verilen zaman dilimi 5 dakika fakat ben 4 dakikada giriyorum . Bunun çözüm yolu nedir

Bilgisayar özellikleri ;
Windows 7 Ultimate 32 bit işlemci sistemi

İşlemci : İntel Core 2 Duo CPU T7300 @ 2.00GHz 2.00 GHz

RAM : 2,00 GB

Ekran kartı : ATI Mobility Radeon HD 2600

İlk olarak basit eğlenceden mesela Dust 2'ye girin. Daha sonra rekabetçi maça Dust 2 denk gelirse 4 dakika yerine 2 dakikada girebilirsiniz. Benim arkadaşım da aynen böyle yapıyor maalesef. Oyuna her girdiğinde böyle yapman lazım, Basit eğlence gir-çık sonra rekabetçi gir.

Bellek takviyesi yapmanı şiddetle öneririm.
Disk bakımı yüklenme hızını artıracaktır. Özellikle disk birleştirmesini kesin yap.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi - Technopat Sosyal
Ama SSD kadar hızlı yüklenmez. Ayriyeten bazı sunucular DDOS koruması için girişte tarama yapabiliyor. Bu tarz sunucularda herkes için eşit sürede bir yüklenme gecikmesi olabiliyor.

Bende aynı şekilde 2 GB ram İntel Core 2 Duo işlemciye sahibim, sistemim 32 bit.
Daha önce bunu araştırmıştım (bende map yüklenirken çökmeler meydana geliyordu) sistem 64 bit olmadığından oluyordu sanırım. Sistemim hala 32 bit ama bu sorun sonradan ortadan kalktı. Neden bende bilmiyorum. Zaten oyuna da artık girmiyorum oynancak yeri kalmadı.

Bellek takviyesi yapmanı şiddetle öneririm.
Disk bakımı yüklenme hızını artıracaktır. Özellikle disk birleştirmesini kesin yap.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi - Technopat Sosyal
Ama SSD kadar hızlı yüklenmez. Ayriyeten bazı sunucular DDOS koruması için girişte tarama yapabiliyor. Bu tarz sunucularda herkes için eşit sürede bir yüklenme gecikmesi olabiliyor.
Bellek bulamıyorum ki alayım be
İlk olarak basit eğlenceden mesela Dust 2'ye girin. Daha sonra rekabetçi maça Dust 2 denk gelirse 4 dakika yerine 2 dakikada girebilirsiniz. Benim arkadaşım da aynen böyle yapıyor maalesef. Oyuna her girdiğinde böyle yapman lazım, Basit eğlence gir-çık sonra rekabetçi gir.
Peki deneyeceğim

Çok değil seninkinden ufak daha iyi işlemcisi var pcmin.5-6 dakikada girdiğini biliyorum.Konsola:
fps_max 60
fps_max_menu 60

yazarsan fps yi sınırlıyor ve daha hızlı giriyor.(Denedim ciddi bir değişiklik oluyor.Birde 3-4 basit eğlence başına girdikten sonra 5-6 saniyede giriyor.Çünkü haritayı yüklüyor ve daha hızlı giriyor.Rekabetçi maça da 2-3 basit eğlence maçından sonra gir(Ban yememek için).

Çok değil seninkinden ufak daha iyi işlemcisi var pcmin.5-6 dakikada girdiğini biliyorum.Konsola:
fps_max 60
fps_max_menu 60

yazarsan fps yi sınırlıyor ve daha hızlı giriyor.(Denedim ciddi bir değişiklik oluyor.Birde 3-4 basit eğlence başına girdikten sonra 5-6 saniyede giriyor.Çünkü haritayı yüklüyor ve daha hızlı giriyor.Rekabetçi maça da 2-3 basit eğlence maçından sonra gir(Ban yememek için).
Bunu da deneyeceğim eyvallah

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı