Harp okulları cayma hakkı

Yagiz_K

Hectopat
Daha fazla  
Harp okullarına giriş için mülakat intibak vs olduğunu biliyorum. Peki bu aşamalardan en geç hangisinde cayma hakkım oluyor? Tazminat olayları var duyduğum kadarıyla bilgisi biri varsa söylerse sevinirim.

Harp okullarına giriş için mülakat intibak vs olduğunu biliyorum. Peki bu aşamalardan en geç hangisinde cayma hakkım oluyor? Tazminat olayları var duyduğum kadarıyla bilgisi biri varsa söylerse sevinirim.

Harp okullarında intibak eğitimi suresine kadar birakabilirsin ki zaten çoğu kişi o zaman bırakmisti.

İntibakın son gününe kadar vaktin var. Ondan sonra ayrılırsan belli bir tazminat + sana harcanan parayı faiziyle geri alıyorlar. 3-4 sene önce 3. sınıfta bırakan bir tanıdığım 500 bin ödemişti, şimdi Allah bilir kaçtır.
3.sınıfta neden bırakmış ya? Ve 3-4 yıl önce 500bin demek bill gates demek ya.

2 tane ev alınıyordu yanlış hatırlamıyorsam o paraya. Okullarda hala FETÖ'cülerin olduğunu, baskıya dayanamadığını söylemişti.
Orada ki dönen psikolojik savaşı bilemem ama 15 temmuz 2016'dan itibaren başlanılan yargılama döneminde hâla var olan fetöcülerin sesini çıkarması imkansız. Adamlar(MİT) Malta açıklarından İtalya'ya kaçmaya çalışan fetöcüleri yakalayıp ülkeye getirirken senin arkadaşının böyle bir şey ile karşılaşması biraz saçma geldi.

En kötü Harp dışı 1 tane şikayete bakardı diye düşünüyorum. Her neyse bunlar olsa bile 3.sınıfta kimse beni bezdiremezdi. Zaten o 500.000TL'i verecek paramda olmazdı.

Hayırlısı olsun ne diyeyim.

bezdiremezdi. Zaten o 500.000TL'i verecek paramda olmazdı.
Hayırlısı olsun ne diyeyim.
O parayı verecek durumu olduğu için vazgeçmiştir. Mobbing ve baskı her yerde var, askeriyede daha yüksek bir şekilde var ama durumu olmayan kişiler dişini sıkıp atanma beklemekten başka çare bulamıyor.

Geri
Yukarı