MSÜ astsubay MYO ile harp okulları sağlık şartları aynı mı?

KenanBulutE

Hectopat
Gözlük kullanıyorum, gözlük dışında ayağımda esnek diye adlandırabileceğimiz tipten düz taban var, ağrı sızı, uzun yürüme, spor, koşu vb vb kısaca aklınıza ne geliyorsa hiçbir şeye engel değil, doktora gittim, ölçü yapmadı sadece ayağımı aldı bayağı inceledi hareket falan yaptırdı işin sonunda seni komando bile yaparlar rahat ol dedi gönderdi 😁

Ben hava astsubay meslek yüksekokulu'nda okumak istiyorum, internette hava astsubay MYO öğrencilerinin fotoğraflarına baktığımda aralarında gözlüklü öğrencilerin olduğunu gördüm, bayağı üniforma + gözlükle fotoğrafları falan var. Kaynağım ne kadar doğru bilmiyorum ama internette "gözlük ile 3 dereceyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir" diye bir yazı okudum, bu yazı ne kadar doğru? Ya da doğru kaynağa nereden erişebilirim?

Düz taban için büyük ihtimal kimse kesin bir şey diyemeyecek 🥲
Çünkü dediğim gibi tuhaf bir şey, görüntü var etki yok 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz dereceleri (miyopi, hipermetropi ya da astigmatın herhangi birisi) 1.25 ya da daha yukarı olan adaylar Milli Savunma Üniversitesi öğrencisi olamaz.

Göz dereceleri (miyopi, hipermetropi ya da astigmatın herhangi birisi) 1.25 ya da daha yukarı olan adaylar Milli Savunma Üniversitesi öğrencisi olamaz.

Hocam yanlış anlamayın, hepimiz bu şekilde araştırıyoruz yapacak bir şey yok ama şu ezberden bilgi işini bir bıraksak, bakınız oraya yazıyorum, gözlüklü öğrenciler görüyorum diye. Ben direk TSK'dan kaynak buldum biraz daha okuyup bilgi vereceğim.

Hocam yanlış anlamayın, hepimiz bu şekilde araştırıyoruz yapacak bir şey yok ama şu ezberden bilgi işini bir bıraksak, bakınız oraya yazıyorum, gözlüklü öğrenciler görüyorum diye. Ben direk TSK'dan kaynak buldum biraz daha okuyup bilgi vereceğim.
Hocam bende MSÜ hedefliyorum çokca araştırdım MSÜ ile ilgili aldığım bilgi MSÜ sitesinden kendisi söylüyor.

Hocam bende MSÜ hedefliyorum çokca araştırdım MSÜ ile ilgili aldığım bilgi MSÜ sitesinden kendisi söylüyor.
Bende MYO sitesinden sağlık bölümüne bakıyorum, ayrıca dediğim gibi gözlüklü öğrenciler var fotoğraflar da.

İkimiz de bi şekilde sağdan soldan buluyoruz sonuçta hepimizin ortak bir amacı var 😁

Geri
Yukarı